Menu

Ühistu juht Andres Kõiv: piirikaubandus ja Võrru lisandunud kauplused sunnivad maapoodide püsimise eest võitlema

Andres Kõiv, Ruusmäe kaupluse juhataja Saila Kalk (keskel) ja Karin Kõiv vana ahju juures, mis teeb peagi ruumi heale toidukaubale. Foto: AIGAR NAGEL

Võru Tarbijate Ühistu juhataja Andres Kõiv ütleb intervjuus Võrumaa Teatajale, et piirikaubandus kombinatsioonis Võrru lisandunud mitme poega on ühistule väga suur väljakutse – käive väheneb, kuid investeeringuid tuleb konkurentsis püsimiseks vältimatult teha ja maapoode töös hoida. 

Mis on ühistu õige nimi, kas Võru Tarbijate Ühistu või Coop?

Andres Kõiv: Võrumaal on praegu ikka tarbijate ühistu. Oleme tegutsenud üle saja aasta ning hoiame oma traditsioone ja nime au sees. Coop on kaubamärk, mis ühendab tervet Euroopa tarbijate ühistu kontserni. Ka igal meie kauplusel on Coopi tähis, sest kuulume sellesse perekonda. Pole võimatu, et toome tulevikus Coopi märgi ka Võrus senisest rohkem nähtavale. Kauplustes on ka üsna palju tooteid, mis seda tähistust kannavad, enamasti on see kaup, mida Eestis ja Võrumaal on mingil põhjusel raske toota. Üldiselt on kohaliku kauba pakkumine ja koostöö tootjatega suund, mis on ennast igati õigustanud. Päris kõike Võrumaal siiski ei toodeta ega kasvatata.

Asusite VTÜ juhatuse liikmeks rohkem kui kuus kuud tagasi, kuivõrd olete praeguseks sisse elanud?

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next