Menu

Võru linnatänavatel toimuvate laatade korraldus ärritas ettevõtjaid

  • Kirjutas Heleri Lakur

 Võru 24. pärimustantsufestivali raames toimunud laat oli hajutatud kolmele tänavale: Liiva, Kreutzwaldi ja Vabaduse tänavale. Foto: JANNO KUUS

KITSASKOHT > Juulikuu esimesel nädalalõpul toimunud pärimustantsufestival tõi Võru linna palju rahvast, tantsu- ja muusikameelseid lähemalt ja kaugemalt, põlisturistidest rääkimata, kes külastavad festivali ajal avatud töötubasid, kohvikuid ja laata. Festivali laat võib olla ehk suur tõmbenumber ja hea tuluallikas mitmest kandist kohale tulnud müüjatele, ent laadakorraldus peatänavatel näikse mitmendat aastat järjest häirivat kohalike äride tegevust.

Teede sulgemine laatade ajal

Rääkimata teede sulgemisest Kreutzwaldi, Vabaduse ja Liiva tänaval on sõidukitega liiklemine kohalike elanike jaoks rohkem kui keeruline. Kohaliku õmblusateljee omaniku Maie Karro-Raudsepa sõnul tabas teda festivalihommikul üllatus, kui tema ateljee akna ette kõnniteele tihedalt vastu maja seina oli pargitud kaubik, mis varjas suures osas aknast tuleva päevavalguse. Ka oli maja ümbritsev muruala tihedalt täis pargitud laadakauplejate kaubikuid ja järelkärusid, mis ajas luhta murupügamise plaanid. „Kuna ma üritustega väga kursis ei ole, siis oleks hea, kui oleks teavitatud toimuma hakkavast. Mingit teadet aga laadakorralduse kohta minu vahetus naabruses mulle ühelgi aastal pole tulnud,” selgitab ta.

Samuti on juba aastaid häiritud Vabaduse 17a asuva kaupluse Minerva omanik Kaie Allas, kes ütleb, et tihedalt asetatud müügitelgid varjavad kaupluse vaateaknad täielikult ja varem on kaupluse sissekäik olnud asju täis, nii et kaupluse külastajadki ei saa korralikult siseneda.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+4 #11 ... 2018-07-20 21:28
R kirjutas:
Tõesti, Antslas kuulutatakse vist vähemalt kord aastas massiliselt pankrot välja. Nii augusti alguse paiku.

:-) :P ;-)
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #12 ladas 2018-07-21 08:41
Selle eest on Võrus iga kuu üks koduperenaiste, penskarite ja töötute laat, kuhu töölkäijal asja pole!
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #13 Kaarel Tuvike 2018-07-21 14:55
Jopen-puh vat kus vingats või tema vaadet piirati, tuleks üldse äri sulgeda, kas maksud ikka makstud?
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD