Menu

Võru linn on taas valmis võõrustama Eesti suurimat lastefestivali

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTOD: Aigar Nagel

Juba sellel nädalavahetusel leiab Võru linnas aset teist korda toimuv kõikide Eesti laste ühine pidu – lastefestival „Rõkkab rõõmust maakera”. Lastefestivali ajal antakse Võrus võim lastele ning suur osa linnast muutub kogupere mängumaaks, tänavad täituvad melu ja laste kilgetega. Festivali toimkond on pikalt teinud tööd selle nimel, et festivali programm oleks mitmekülgne ja et igale lapsele leiduks tegevust. Nädalalõpp on Võrus mänguline, täis põnevust ja harivaid tegevusi.

Festivaliala jaotatakse teemade ja tegevuste järgi. Nii elustatakse ajalooõpikutest tuntud Tamula muinasasula ja seatakse üles viikingite laager. Linna rajatakse muinasjututehas, kus lapsed saavad muutuda lemmikmuinasjututegelaseks. Kandles avatakse müstiline filmimaja, kus saab tutvuda filmitegemise ja arvutimaailmaga. Külla tuleb kirev miniloomaaed: ponid, lambad ja kitsed talledega, sikud, jänesed ,haned, kuked-kanad, kalkunid, alpakad, maod. Fantaasiahoovis astuvad üles nii laval kui ka töötubades mustkunstnikud ja tsirkuseartistid, toimub teadusteater. Teatrihoovis saab nautida etendusi ja kohtuda Kalevipojaga. Seiklus- ja atraktsioonidepargis on olemas batuudid, trossisõidud, kiiking, ronimissein. Tehnikapark, kus saab tutvust teha kaitseväe, päästeameti, politsei ja maanteeameti tehnikaga. Võrukeelses õpihoovis õpivad ja mängivad koos lastega Jänku-Juss ja Jänku-Johanna. Võru uues ja uhkes skatepargis toimuvad võistlused ning programmi pakub noortelava.

FOTOD: Aigar Nagel

Vabaõhu-, spordi- ja liikumisharrastuste keskpunktiks on Tamula rand. Laupäeva õhtul kell 20 toimub Tamula rannas tasuta koguperekontsert kus astuvad üles Eesti Kaitseväe Orkester Peeter saani juhatusel, Getter Jaani, Birgit ja Kalle Sepp ning kohalikud noored. Pühapäevahommikut alustatakse samuti rannas hommikuvõimlemise ja -joogaga, pannkoogipikniku ja maagiliste seebimullide showga. Keskpäeval algab rannas eksklusiivne moe-show, kus pisikesed modellid tutvustavad meile moetrende Emmaroosi ja brändi Salaaed loomingust.

Peale selle pakub festival kohalikku kultuuri ning rohkelt laada- ja tänavamelu. Festivali keskmesse seatakse üles vabalava, kus jätkub esinemisi mõlemaks päevaks. Mõlemal päeval sõidab festivalialal ringi rong.

Kuna teemad ja tegevused on kokku pandud Võrumaa laste endi ideedest ja teadagi on lastel ideid lõputult, sai festivali programm tõesti tihe. Korraldajad soovitavad juba varakult kavaga tutvuda, et võimalikult paljudest tegevustest osa saada.

Festival avatakse laupäeval kell 10. Siis antakse võim ametlikult üle lastele ning stardib ühisjooks, kus osalevad ka laste lemmikud muinasjutukangelased. Kõik on oodatud osalema, kõik jooksusõbrad saavad kingituse. Kella 10st on avatud ka teemapargid ja teised tegevused.

Festivali korraldajate soov on, et lastel ei oleks igav ning nad saaksid veeta rõõmsalt ja turvaliselt aega unistuste linnaks muutunud Võrus.

Oodatud on kõik lastega pered ja lastesõbralikud inimesed, sest tegevus jagub kõigile. Kohtume 28. ja 29. juulil Võrus!

Mitmed tegevused on festivalialal tasuta, sisenemine nelja teemaparki on tasu eest. Piletid ja piletiinfo leiad Piletilevist.

Võru lastefestivali leiad üles Facebookist või www.vorulastefestival.ee

Kommentaarid   

0 #1 Tõeline patriota 2018-07-29 12:03
Sotsid ja Allas olla rongi tellinud selle jaoks, et Tähismaad Karenina jälgedes kõiksusse saata.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD