Menu

Mittekaristuslike meetmete rakendamine politseitöös võib aidata nooruki tagasi rööbastele

Noorsoopolitseinike Katerina Saaremetsa (vasakult esimene) ja Inga Ploomi ning Võru politsei piirkonnavanema Anti Paapi sõnul sõltub juhtumi lahendamisel väga palju nooruki ja perega koostööst. Foto: HELERI LAKUR

NOORSOOTÖÖ ❯ Umbes poolteist aastat tagasi leidsid Kagu politseijaoskonna Võru esinduse piirkonna- ja noorsoopolitseinike ning potentsiaalsete koostööpartnerite vahel aset esimesed arutelud teemal, et kuidas minna edasi noorte karistamismeetmete elluviimisel. Kas alaealisi (kuni 18aastaseid) tuleks tänapäeval karistada karmimalt või leebemalt?

Võru politsei piirkonnavanema Anti Paabu sõnul on mittekaristuslike meetmete rakendamine kogukonna abil ja spetsialistidega koostöös levinud väga mitmetes Euroopa riikides ning ta leiab, et Eesti ja väikekohad nagu Võrumaa ei peaks selles osas erinema.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next