Menu

Esimesse klassi minejate koolitoetuste taotlemise aeg on käes

  • Kirjutas Heleri Lakur

Praeguse seisuga on Võru linnavalitsusele laekunud 60 avaldust ranitsatoetuse saamiseks. Avaldusi saab Võru linnale esitada kuni 15. septembrini. Pildil on esimest aastat kooliteed alustavad seitsmeaastased Kermo ja Eliise. Foto: AIGAR NAGEL

KOOLIAEG ❯ Võrumaal astub septembris esimesse klassi ligikaudu 400 last. Eelmisel ja üleeelmisel aastal alustas Võru linnas kooliteed 131 esimese klassi last, sel õppeaastal võib see arv pisut suurem olla. Vallakoolides on prognoositav esimesse klassi astujate arv üle 200 lapse.

Koolitoetused suurenenud

Võrumaa viies vallas ja Võru linnas on esimesse klassi astuvate laste arv tasapisi suurenenud, ka toetused on iga aastaga paranenud. Pärast valdade ühinemist on kooliteed alustavale õpilasele koolitoetused peaaegu kõikides maakonna omavalitsustes tõusnud, kuid kõige suurema toetusega paistab silma Setomaa vald. Rõuge valla esimesse klassi astuja toetuse suuruseks on 100 eurot. Eelmisel aastal näiteks oli toetuse suurus 65 eurot, sellest 35 eurot oli rahaline ja 30 eurot esemeline ehk koolivormitoetus.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD