Menu

Politsei loodab doonorikaartide jagamisega panna juhte kainelt mõtlema

  • Kirjutas Heleri Lakur

Kagu politseijaoskonna patrull politseinikud Kristo Lindsalu (vasakult) ja Siimar Taits eile sõidukijuhile selgitusi ja elundidoonorikaarti jagamas. Foto: AIGAR NAGEL

Võrumaal ei tabatud ühepäevase aktsiooni käigus ühtegi ebakainet juhti ega kiiruseületajat

ETTEVÕTMINE ❯ Selle nädala teisipäeval tegi politsei sõidukijuhtide seas suuremat sorti kontrollreidi, mille käigus kontrolliti juhtide kainust ning ka piirkiirust ületavate sohvrite arvu. Muu hulgas jagas politsei sõidukijuhtidele elundidoonorikaarte, mille eesmärk on panna roolikeeraja mõtlema oma käitumise võimalikele mõjudele.

Olukord pole kiita

Alkoholi tarvitanud või joobes juhtide arv on ligi 200 võrra suurem kui aasta varem. „Sel aastal on politseinikud roolist eemaldanud 5525 alkoholi tarvitanud või joobes juhti. Tänavu tabatud juhtidest alustati väärteomenetlust 3300 juhi osas, 2300 osas alustati kriminaalmenetlust,” teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Seiko Kuik. Lõuna-Eestis kontrolliti ühe päeva jooksul 3300 autojuhi kainust, ligi 500 autojuhti kontrolliti Võrumaal. „Kui Lõuna- Eestis tabati kaheksa alkoholi tarvitanud juhti, siis Võrumaal kontrollitud sohvrid olid kõik kained ja kiirust ei ületanud,” sõnas politseikapten Verner Ant Võrumaa Teatajale. Andi sõnul keskenduti taas joobes juhtide tabamisele. Alkoholi tarvitanud juhtide süül on üle Eesti aasta jooksul juhtunud 404 liiklusõnnetust, kus surma sai kümme ning vigastada 141 inimest.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD