Menu

Põhja-Eestist Haanja küngaste vahele ehk bioloogist ettevõtjaks

  • Kirjutas Heleri Lakur

Mati ja Maris Kivistik kolisid 2016. aastal lõplikult linnast ära Uue-Saalusele maatallu ja alustasid 2017. aastal väikeettevõtlusega. Foto: AIGAR NAGEL

ELAMISE VIIS ❯ Võrumaal Haanja künklikul maastikul Uue-Saaluse külas asub Kõivsaare talu, kuhu on omale kodu rajanud kaks põhjaeestlast Maris ja Mati Kivistik. Lõuna-Eestisse kolimise põhjuseks pole olnud soojem kliima, vaid elu ise.

Üürikorterist tallu

Perenaine Maris Kivistik on rõõmsameelne ja jutukas ning alustab sellest, kuidas nad mehega pärast ülikooliõpinguid 1992. aastal esimest korda Võrumaale sattusid. „Abikaasa sai siiakanti tööd. Minu jaoks oli see katastroof,” alustab naine. Noorelt abielludes ja kodust 250 kilomeetri kaugusele elama asudes tundus selline elumuutus äsja ülikooli lõpetanule väga raske otsusena. „Üürikorterit oli tollal väga raske leida. See polnud 1990ndatel tavapärane. Saime omale tänu tutvustele väikese üüripinna Uue- Saalusel. Kuna Uue-Saaluselt käisid bussid kolm korda nädalas linna, siis Maris, kes töötas kooliõpetajana Võrus, ei saanud oma töö pärast enam maale elama jääda.

Mati ja Maris Kivistik kolisid 2016. aastal lõplikult linnast ära Uue-Saalusele maatallu ja alustasid 2017. aastal väikeettevõtlusega. Foto: AIGAR NAGEL

{loadmodule mod_flexi_customcode,Google Artikli sisene}

Koliti taas linna. 1993. aastal aga õnnelike juhuste kokkusattumisel avastasid nad taas enda jaoks Uue-Saaluse. „Saime teada, et üks maja seisab tühjana ja läks müüki. Otsustasime selle ära osta. Raske oli, aga hakkama saime,” sõnab naine. „Me ei ole saanud ühtegi pärandust, kõik on oma vaevaga ostetud ja välja teenitud,” märgib ta. Tallu koliti lõplikult alles paari aasta eest.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD