Menu

FOTOD JA VIDEO Ring FM ja 8000 sõna – milline on raadiotöö reporteri pilgu läbi?

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võrumaa Teataja toimetus käis külas raadio Ring FM hommikusaates. Pildil vasakult saatejuhid Kadri Savva, Sten Padar, Kristjan Veedler ja reporter Heleri Lakur. FOTOD: Aigar Nagel

Ring FM tähistab tänavu 25. sünnipäeva. Keegi ei tea täpselt, millal esimene raadiosaade eetrisse lasti, aga asjaosaliste jaoks sündis see 25 aastat tagasi sügisel. Seepärast otsustas ka Võrumaa Teataja toimetus sünnipäeva puhul raadio Ring FM töötajatel külas käia. Kergitame natuke saladuseloori ja räägime muu hulgas praeguste saatejuhtidega sellest, mismoodi tehakse raadiotööd ja mismoodi ühe saate kokkupanemine käib.

Kadri Savva FOTO: Aigar Nagel

Mis toimub eetri taga?

Kui pärisime esmalt hommikuprogrammi saatejuhtidelt Kadri Savvalt ja Sten Padarilt, milliseid rituaale nad peavad enne eetrisse minekut läbi tegema, sain vastuseks, et ainsaks ja olulisimaks rituaaliks on hommikukohv, milleta ei saa ükski tööpäev alata.

Sten Padar FOTO: Aigar Nagel

Veel ütleb Savva, et rituaalide järgi vajadust ei olegi, sest sa pead endale sisestama, et lähed tööle. „Olenemata sellest, mis jalaga sa voodist välja astud, pead seda tegema,” ütleb ta veendunult. Umbes kaks kuud tagasi hommikuprogrammi teise saatejuhina tööd alustanud Sten Padar ütleb, et raadiotöö juures on tulnud tal harjuda sellega, et kell 6.45 hommikul peab tööl olema ja ongi kõik.

Simon Jay FOTO: Aigar Nagel

Mõlemad hakkavad selle peale südamest naerma, sest esimese hooga meenub Stenile, kui ta jäi esimesel proovipäeval tööle hiljaks, sest magas korralikult sisse. „Jah, nii see oli,” kinnitas Padar, kes tol hetkel kartis, et järgmist tööpäeva enam ei tulegi.

Kristjan Veedler FOTO: Aigar Nagel

Aga õnneks on Kadri ja Sten teinud sellest omad järeldused ning koostöö sujub. Ja nagu nad ise ütlevad, siis saatejuhtimine on meeskonnatöö. „Me oleme raadios nagu üks perekond, kuid kui me oleks kogu aeg ametlikud ja informatiivsed, siis me ei jõuaks inimesteni,” ütleb hommikusaate juht Kadri Savva, kelle arvates käib üksteise kallal nöökimine asja juurde.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD