Menu

Ilma seletamata päris ei saa

Kagu-Eesti juhtiva puiduettevõtte, ASi Suwem juhtum näitab, et päris vaikselt omaette ikka ettevõtet juhtida ei saa – kollektiiv lihtsalt laguneb laiali.

Vana juhi lahkumine ja uue tulek tähendas Suwemis olulist muutust. Kuigi uus juht Viljar Repp on Suwemis varem töötanud, pooldab ta kinnist juhtimisstiili. See tähendab, et ta ei anna infot ettevõttest välja ega jaga seda sissepoole, ettevõtte töötajatele. Eelmine juht Kaido Mäesalu oli täielik vastand: ta oli avatud suhtleja nii avalikkusega, näiteks ajakirjanikega, kui ka jagas meelsasti infot ettevõtte töötajatele. Töötajad teadsid, kuidas ettevõttel läheb, mis on toimunud ja mis toimumas, millised on lähemate aastate sihid. Sellise avatud juhtimisega arenes ettevõte kaasaegseks firmaks, mis on võimeline võistlema juhtivate ettevõtetega üle kogu maailma.

Ühelt poolt võib suletud organisatsioon olla efektiivne. Näiteks oli suletud süsteem Nõukogude Liit ja paljud nõukogude ettevõtted. Info liikus ainult kompartei liikmete vahel, kui sedagi. Suletud organisatsioonis on lihtsam inimesi kontrollida ja neid sundida.
Teisest küljest on suletud organisatsioonil oma puudused. Nii nagu Nõukogude Liidust tahtsid inimesed lahkuda, nii lahkuvad inimesed suletud kultuuriga ettevõttest. Kui võtmetöötajad lahkuvad, siis kukub ettevõte kokku, nii nagu kukkus kokku Nõukogude Liit. Nagu vanasti öeldi – kaader otsustab kõik.

Tõsi on see, et avatud ettevõttes on juhil raskem – ta peab suutma vastata töötajate küsimustele, lahendama pretensioone, kuulama muresid. Ta peab olema võimeline suhtlema vabalt ajakirjandusega, olema avatud olemisega ja sõbralik. Kaido Mäesalu on ses osas supernäide, kes lisaks oma ettevõtte avatud juhtimisele oli aktiivne ühiskondlikult – vedas eest puiduklastri loomist ja võitles puidutöötlemise kompetentsikeskuse loomise nimel. Ta oli Suwemi jaoks ideaalne lahendus, kullatükk, mida ühel hetkel ei osatud enam vääriliselt hinnata. Tulemuseks on inimeste lahkumine ja sellele järgnev allakäik.{fcomment}

Kommentaarid   

+5 #1 mees metsast 2015-05-21 18:25
Annab ikka nii lolli juttu välja mõelda!
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #2 niion 2015-05-22 22:46
mees metsast kirjutas:
Annab ikka nii lolli juttu välja mõelda!

Artikli autoril on must vöö ettevõtete juhtimises,nii suletud kui avatud süsteemis IRW
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #3 appi ajakirjanik 2015-05-23 15:41
mis jutt, hähaa... kes neid artikleid tellib vöi kes on mustamisest ja musta pesu avalikkuse ees pesemisest huvitatud? see avalikkusega suhtlev endine vai? läinud ja lähevad ikka need töötajad, kes endisele juhile sobivad "tema kummardajad" olid... ja mitte köik (kui mitte enamus) neist pole teps mitte asendamatud ajud (ja osad tegelt raiskasid oma potensiaali seal, jäädes mugavalt ölale patsutamise eest sitsima). kontorirahva suhtarv töötajate arvu suhtes oli kah mingi aeg ikka väga nihkes, igast edendajad, kelle edendus tegelikkuses oli tühine sest tegelikult söltus ju köik ikkagi maailmas toimuvast, olles ühes kindlas nissis kinni... kui uus juht ja juhtimisvötted ei sobi, ei pea ju vastumeelt tööl edasi käima,samas ka uuel juhil on öigus oma nägemusele sobiv kaader tekitada, asendamatuid pole... ja kui see niss enam ei tööta, siis löpegi asi ära, normaalne nähtus ju äris....
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD