Menu

Alanud nädala ilm püsib talvine

FOTO: VT

Ilmateenistuse andmeil püsib alanud nädala ilm talviselt külm, olulist lumesadu oodata ei ole.

Teisipäev tuleb kõrgrõhkkonna servas sajuta. Ida- ja kagutuul nõrgeneb. Eesti kohale kandub kirdevoolus külma juurde ja selgineva taeva all langeb õhutemperatuur -12 kuni -17, Ida-Eestis -20 kraadi ümbrusse, päeval tõuseb -7 kuni -12, idaservas kuni -15 kraadini.

Kolmapäeval külma kõrgrõhkkonna mõju suureneb. Ilm on sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on -11 kuni -16, Kagu-Eestis langeb ikka -20 kraadini, päeval tõuseb -5 kuni -10 kraadini.

Neljapäeval nihkub küll Läänemere kohale väheaktiivne madalrõhulohk, kuid selle sajupilved Eestini ei jõua. 60. laiuskraadist põhja pool valitseb võimas kõrgrõhuala ja selle serv katab Eesti idaosa ning hoiab ilma sajuta ja võrdlemisi selge taevaga. Kagutuul muutub tuntavamaks Lääne-Eesti rannikualadel, sisemaal püsib võrdlemisi rahulik ilm. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -12, Ida- ja Lõuna-Eestis langeb -15 kraadi ümbrusse, päeval tõuseb -3 kuni -8 kraadini.

Reedel on taas mõjusamaks kõrgrõhuvöönd ja ilm on Eestis sajuta ning rahulik. Õhutemperatuur on öösel -10 kuni -15, saarte rannikul -5 kraadi ümbruses, päeval -2 kuni -7 kraadi.

Laupäeval liigub kõrgrõhkkond Eesti kohale, aga jääb tasapisi nõrgemaks. Puhub mõõdukas kagutuul. Õhutemperatuur on öösel -8 kuni -13, saarte rannikul -5 kraadi ümbruses, päeval -2 kuni -7 kraadi.

Pühapäeval survestab kõrgrõhkkonda põhja poolt madalrõhkkond ja läänekaare tuul võib tugevneda, kuid sadu Eestini ei ulatu. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -12, saartel ja läänerannikul kuni -5, päeval -2 kuni -7 kraadi.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next