Menu

Piirivalvurid leidsid põõsas kössitamast kaheksa vietnamlast

FOTO: PPA

Riigipiir kulgeb ümber Võrumaa Meremäe valla Tiklasõ küla. Just selle küla lähedalt metsast, 1,5 km kaugusel piirist piirivalvurid kaheksa riiki saabunut 9. veebruaril kella 12.20 ajal avastasidki. Patrullimisel avastati lumelt jäljed ja neid mööda minnes polnud isikutele jälile jõudmine raske, kirjeldas Piusa kordoni juht Valmar Hinno.

Grupp oli nende avastamise hetkel paigal. Isikuid ja nende dokumente kontrollides sai selgeks, et nad kõik on Vietnami sotsialistliku vabariigi kodanikud. Kuus neist mehed vanuses 19 – 34, kaks aga naised vanuses 21 ja 42 eluaastat. Tegu on tänavuse esimese ebaseadusliku piiriületusega maismaapiiril.

Piirivalvurid pidasid isikud kinni ning andsid nad üle piirimigratsiooniga tegelevatele ametnikele. Menetluse käigus peaks selginema, kuidas nad täpselt siia tulid ning kuhu plaanisid suunduda.

Turvakontrolli järel vaatasid meedikud üle välismaalaste tervisliku seisundi ning konvoeeriti nad Tartu arestimajja. Tartu halduskohtu otsusel paigutati kaheksa isikut 10. veebruaril kinnipidamiskeskusesse, kirjutab Postimees.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next