Menu

Kuperjanovlased tähistasid taasloomise aastapäeva

PILDIGALERII Kuperjanovi jalaväepataljon tähistas laupäeval kaitseväelise jalutuskäiguga veerandsaja aasta möödumist pataljoni taasloomisest – ühtlasi said uudistajad sel puhul korraldatud lahtiste uste päeval pataljoni ka lähemalt uudistada.  

"Tänan kõiki inimesi, kes meile Võru tänavail jalutuskäigu ajal kaasa elasid ning meil on hea meel kõigi külaliste üle, kes lahtiste uste päeva meiega jagasid – iseäranis värvitud nägudega rõõmsatest lastest, kelle käes pärast näidislahingut iga oksarisu automaadiks muutus," ütles pataljoniülem kolonelleitnant Toomas Tõniste. "Eriti rõõmustav oli kohata paljusid reservis olevaid kuperjanovlasi, kes leidsid taas võimaluse tulla Taara linnakusse."  

Kaitseväelisel jalutuskäigul läbi Võru linna sai linnarahvas näha Kuperjanovi jalaväepataljon ajateenijaid, tegevväelasi, tehnikat ja relvastust. Jalutuskäigule lisas meeleolu politsei- ja piirivalve orkester.

Pataljonis said külastajad tutvuda sõdurite teenistus- ja olmetingimustega, varustuse ja relvastusega, lasta õhkrelvast, harjutada paintball'i, proovida raskekuulipilduja ja tankitõrjerelva laskesimulaatorit ning maitsta sõdurisuppi. Pealtvaatajad said kaasa elada ajateenijate näidislahingule. Pataljoni väisas üle 800 külastaja, nende hulgas leidis tee kodupataljoni palju reservteenistuses olevaid kuperjanovlasi.

Kuperjanovi jalaväepataljonis teenib aega ligi 800 sõdurit ja pataljon on üks Eesti suurimaid väljaõppeüksusi. Pataljon taasloodi 1992. aasta 18. märtsil. Taasloodud pataljoni esimene ülem oli kindralleitnant Johannes Kert, kel oli toona kapteni auaste.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next