Menu

Võru volikogu kinnitas linnavalitsuse ja volikogu juhtide tasud

  • Kirjutas BNS

Foto: ANDREI JAVNAŠAN/Võrumaa Teataja

Võru linnavolikogu kinnitas kolmapäevasel istungil linnavalitsuse liikmetele ning volikogu juhtidele makstavad tasud.

Linnapea töötasuks määrati alates tuleva aasta 1. jaanuarist 2900 ja abilinnapea töötasuks 2500 eurot kuus, teatas Võru linnavalitsus BNS-ile. Sõidulehe alusel makstava hüvitise suuruseks määrati kuni 335 eurot kuus, kui ametiülesannete täitmiseks kasutatakse isiklikku sõiduautot. Kütuselimiidiks määrati kuni 200 liitrit kuus, kui ametiülesannete täitmiseks kasutatakse ametiautot; kasutusse antud mobiiltelefoni ja selle kasutamisega seotud ja selle vahendusel kasutatud teenuste maksumuse piirmääraks määrati 60 eurot kuus.

Lisaks võttis volikogu vastu määruse, millega kehtestatakse linnavolikogu esimehe, aseesimehe, alatiste komisjonide esimeeste ja volikogu liikmete tehtava töö ja volikogu tööst osavõtu eest makstava tasu maksmise ning kulude hüvitamise kord.

Volikogu esimehele makstava tasu suurus ühes kalendrikuus on pool linnapeale määratud töötasust ehk 1450 eurot. Volikogu aseesimehele makstava hüvitise suurus ühes kalendrikuus on 625 eurot. Kasutusse antud mobiiltelefoni ja selle kasutamisega seotud ja selle vahendusel kasutatud teenuste maksumuse piirmääraks on 60 eurot kuus.

Linnavolikogu komisjoni esimehele makstava tasu suurus ühes kalendrikuus on 200 ja revisjonikomisjoni esimehele makstava tasu suuruseks 300 eurot kuus.

Volikogu liikmele makstakse volikogu liikme tööülesannete täitmise eest volikogu istungil tasu, mis on 30 eurot ühe volikogu istungi eest. Istungil osalemise tasu ei maksta kui volikogu liige istungil ei osale.

Kommentaarid   

+13 #1 Guest 2017-12-13 17:09
Valimise omma läbi, topke uma karmani veereni täüs, las nu valija’ virelese ummi sandikopkiga edesi.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 Kalmer 2017-12-13 21:02
Kui linnapea on hea ei tee keegi lärmi vot.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #3 Linnapeale 2017-12-15 09:21
Edu Antile. PArim linnapea Võrule.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 Elmar 2017-12-16 11:10
See on mõistlik valik.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 sa Guest 2017-12-18 08:56
Guest kirjutas:
Valimise omma läbi, topke uma karmani veereni täüs, las nu valija’ virelese ummi sandikopkiga edesi.

jäta linnas garaazide taga liputamine järele.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #6 K 2017-12-24 23:51
Linnavalitsuse töö ei ole nii raske, et selliseid palkasid on vaja maksta nendele inimestele. Linnavalituse struktuur on tegelikult ehitatud niimoodi üles, et ametnikud teevad ära kogu töö ja ainuke põhjus, miks sellised poliitilised ametikohad nagu abilinnapäid rohkem kui üks on - on ainult selleks, et volikogu liikmetele, kes kuuluvad koalitsiooni maksta tasusid. Tasude maksmine on vajalik seepärast, et eelmistele ja ka üleeelmistele niimoodi maksti ja kui praegu mitte maksta, siis mindaks lihtsalt üle. Kuna elanikud selle vastu ei protesti, siis ka see muutus ei toimu ära. Kohe, kui linnaelanikud võtaksid selle teema tõsiselt üles, lõpetataks ka ära selline mõttetu palkade maksmine. 4 aasta jooksul hoitaks kokku Võru linnas ca 400tuh eurot. Selle eest saaks Kreutzwaldi kooli algklasside korpuses näiteks panna lastele toalettidesse peeglid, et noored õpiksid enda välimuse ees näiteks rohkem hoolt kandma ja veel lisaks palju muud.
Mul ei ole mitte midagi Anti toimetamise vastu, vastupidi, soovin et linnakodanikud oleksid rohkem teadlikud ja huvitatud sellest, et see, mis linnajuhtimises toimub - on ju nende raha eest, nende maksudest. Mida rohkem nõuda neilt tööd, seda enam nad peavad ju tegema seda. Head võrukad, võtke kätte, olge targad, nõudlikud, hoolige sellest, et see on meie linn. Kui teil tekib võimalus kohtuda linnavalituse juhtpoliitikute ga, siis ei ole seal vaja koogutada, vaid rääkide oma mure ära ja küsige, kuidas see lahendada. Rahulikke pühi, head vana aasta lõppu.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD