Menu

Lõuna-Eestis nõudis liiklusõnnetus taas inimelu

  • Kirjutas BNS

Tartumaal hukkus teisipäeva pärastlõunal kahe sõiduauto laupkokkupõrkes ühe sõiduki roolis olnud 71-aastane mees ja teist autot juhtinud naine sai üliraskelt vigastada.

Esialgsetel andmetel kaldus Tartust Viljandi suunas liikunud Ford Mondeo umbes kell 13.15 Tartu-Viljandi-Kilingi-Nõmme tee kümnendal kilomeetril seni teadmata põhjusel vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku vastu sõitnud Volvoga, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja BNS-ile.

Autode laupkokkupõrke tagajärjel paiskus Volvo kraavi. Ford jäi teele pidama, kuid selle roolis olnud 71-aastane mees hukkus sündmuskohal. Kiirabi viis haiglasse Fordis kaasa reisinud naise ning Volvo roolis olnud naise. Volvot juhtinud naise vigastused on ülirasked.

Mõlemas autos olnud inimesed kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust ning sõidukite rehvid vastasid nõuetele. Mõlema autojuhi kainus selgitatakse ekspertiisi käigus. Teeolud olid talvisele ilmale omased ehk sõidutee oli kergelt lumelörtsine. Nähtavus oli hea ja piirkiirus sellel teelõigul 90 km/h.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Aleksander Naidis ütles, et edasises uurimise käigus peab selguma, millised täpsemad tegurid võisid viia surmaga päädinud avariini. „Kuni üksikasjade uurimine võimaldab öelda õnnetuse põhjuse, oleme mõtetes praegu haiglas oma elu eest võitleva noore naisega ning loodame tema paranemisele,“ ütles Naidis.

Tänavu on Eesti liikluses hukkunud kümme inimest, mullu samal perioodil kolm ja tunamullu kuus inimest.

Kommentaarid   

0 #1 Raivo 2018-01-30 17:56
Kogu probleem on tees. Lumine ja libe on kõik. Vanasti sellist jama ei olnud. Üle 20 aasta sõidan Tartu ja Võru vahel ja sellist jama näen viimasel kahel aastal
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 Autojuht 2018-01-31 07:43
Julgen ka väita, et teede hooldusega on viimastel aastatel midagi juhtunud. Kui muidu olid sahad, soolatamismasin ad kõikjal, aga siis andke andeks, see aasta võru-tartu-tall inn peamaanteel ei ole ma neid kohanud kunagi, kuigi sõidan regulaarselt seda marsruuti. Probleem on kehvas teehoolduses. krr
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 Kuu urija! 2018-02-03 00:15
VT-l hapukurgi hooaeg!Seletan lahti ka.....Võrumaa Teatajas ootaks Võrumaa uudiseid!See mis Tartus,Tallinna s ja mujal saan teada teisi kanaleid pidi! Võtke kasvõi teema üles,et kuidas saaks moblaga Võru bussijaamast bussi aegu teada!Kõne maksab rohkem,kui bussipilet ja kui ükskord kedagi "toru otsa"saad on buss juba läinud!Ehk otseöeldult.... tegelege Võrumaa asjadega!
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 Kuu urija! 2018-02-03 00:17
Autojuht kirjutas:
Julgen ka väita, et teede hooldusega on viimastel aastatel midagi juhtunud. Kui muidu olid sahad, soolatamismasinad kõikjal, aga siis andke andeks, see aasta võru-tartu-tallinn peamaanteel ei ole ma neid kohanud kunagi, kuigi sõidan regulaarselt seda marsruuti. Probleem on kehvas teehoolduses. krr

Probleem on valesti valitud sõidukiiruses!
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 rumal oled 2018-02-03 08:50
Kuu urija! kirjutas:
VT-l hapukurgi hooaeg!Seletan lahti ka.....Võrumaa Teatajas ootaks Võrumaa uudiseid!See mis Tartus,Tallinnas ja mujal saan teada teisi kanaleid pidi! Võtke kasvõi teema üles,et kuidas saaks moblaga Võru bussijaamast bussi aegu teada!Kõne maksab rohkem,kui bussipilet ja kui ükskord kedagi "toru otsa"saad on buss juba läinud!Ehk otseöeldult.... tegelege Võrumaa asjadega!

Kas sa mees tead ka kui suur on Võrumaa uue süsteemi läbi. Ja kas sa arvad, et Võrumaa Teataja peab olema Võrumaa???
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD