Menu

Ligi: idapiiri väljaehitamise plaan tekkis pärast Kohveri röövimist

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Jürgen Ligi  FOTO: Andrei Javnašan Võrumaa Teataja

Riigikogu reformierakondlasest liikme Jürgen Ligi sõnul tekkis idapiiri väljaehitamise plaan alles pärast Eston Kohveri röövimist.

Ligi kirjutab sotsiaalmeedias, et enne piirilepingu ratifitseerimist ei pidanudki riik viisakaks piiri kindlustama hakata ja ettekujutus, mida asi maksab, oli siis umbes kümme korda väiksemas summas.

"See kalkuleerimatus näitab samuti, et tegelikult ei olnud seda piiri ehitamise plaani olemas," kirjutas Ligi enda postituses. "Eston Kohveri röövimisega viisakuse argument kadus ja plaan tekkis. Aga praegu korrigeeritud eelarve võib olla ka ülekullatud, tuleb uurida, kui optimaalsed on tehtud valikud."

Kui 2015. aasta veebruaris valitsuskabinetile esitatud esialgses hinnangus läinuks idapiiri ehitus maksma 79 miljonit eurot, siis värskelt valminud ehitusprojektide kohaselt läheb idapiir 118 miljoni euro võrra kallimaks, teatas siseministeerium neljapäeval ja algatas asja uurimiseks auditi.

Kommentaarid   

+1 #1 Seto 2018-02-04 14:21
Piirivalvurid tegid kirvega piiri valmis ja pevkur tegi sinna ka akna , vist samuti kirvega.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #2 Ülle 2018-02-04 21:04
Siis peaks ju Eston Kohverile ausamba ka idapiirile püstitama, kes avas riigimeeste silmad?
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #3 kohalik Piusalt 2018-02-05 07:20
Kuulates ja lugedes neid ametnike selgitusi siis tundub küll et hõljutakse kuskil kaugel ja kõrgel Brüsseli koridorides, kohalikud olud ei lähe korda ja hämatakse. Võssa kasvanud piir, vesi ja soine ala, ega siis maad pole mõtet kuivendama hakata, või kuis sa muidu kõnnid tsimmi kingades piiril, häbi valitsuse mehed!
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD