Menu

Täiendav maaost piiririba rajamiseks maksab pool miljonit eurot

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Fotod: ANDREI JAVNAŠAN/Võrumaa Teataja

Idapiiri taristu rajamisel vajalik täiendav maadeost läheb maksma umbes pool miljonit eurot, mis on sama palju, kui piiriäärsete maade ostule juba on kulunud.

"Raha on kulunud kokku umbes 470 000, sellest tehingud 348 000 ja tehingutega seotud kulud 121 000, see on hindamine, mõõdistamine, notariteenused. Kokku on planeeritud maade omandamisele 939 757," ütles siseminister Andres Anvelt esmaspäeval riigikogus arupärimisele vastates.

Anvelti vastusest Vabaerakonna esitatud arupärimisele selgus, et riik plaanib kokku osta 184 hektarit piiriba äärset maad, mille keskmine hind on hinnanguliselt 10 senti ruutmeeter.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid  

+2 #1 Oxnok 2018-02-20 08:20
õiget piiri ei pidavat olema-varem räägiti eesti-vene kontrolljoonest
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #2 silmsirkel 2018-02-20 11:56
nagu ka maareformi otsustajad olid töökogemuseta seltsinaised, kelle garderoobis polnud isegi botikuid, nii on siis ka ministeeriumide s. kohvreid ja kilekotte aina tassiti, aga otsused tehti ülejala, keegi millegi eest ei vastuta
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED