Menu

Politsei soovitab rehvivahetusega oodata plusskraadide saabumiseni

  • Kirjutas BNS

FOTO: Aigar Nagel

Kuigi märtsist on suverehvide kasutamine lubatud, ei soovita politsei neid enne pidevate plusskraadide saabumist veel alla panna, sest talverehv aitab praegustes oludes jäite ja ootamatute sadudega paremini teel püsida.

"Jätkuvate plusskraadideni ja suverehvidele sobivate ilmaolude kohale jõudmiseks läheb aega," ütles esmaspäeval BNS-ile Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvekeskuse juht Hannes Kullamäe. "Öösiti on temperatuur jätkuvalt miinuspoolel ning rehvivahetusega tuleb kindlasti oodata. Talverehv aitab tänastes oludes jäite ja ootamatute sadudega paremini toime tulla."

Kullamäe lisas, et Eesti ilm on ettearvamatu. „Talve ei taha veel lõppeda ja lumesajud pole välistatud. Suverehvide alla panemisele saab mõelda alles siis, kui valitsevad ainult plusskraadid," sõnas ta.

Enne rehvivahetust tuleb üle vaadata suverehvide mustrisügavus. „Kui kevadel rehvi vahetades on suverehvi mustrisügavus vaid 1,6 millimeetrit, siis tuleks osta uued rehvid, sest vanad ei pea tervet hooaega vastu,“ ütles ta.

Naastrehve võib kasutada aprilli lõpuni. Suverehvi mustrisügavus peab olema vähemalt 1,6 millimeetrit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD