Menu

Maksuamet kontrollib suvekuudel eramuehitust

  • Kirjutas BNS

Maksu- ja tolliameti (MTA) maksuaudiitorid külastavad suvekuudel taas rohkem eramute ehitusega tegelevaid äriühinguid, et välistada ümbrikupalkade maksmisest tekkivaid hilisemaid nõudeid töötajatele ja tööandjatele.

Eelmiste aastate eramuehituse kontrollid on näidanud selget paranemist töötajate registreerimisel, ütles maksu- ja tolliameti maksuauditi osakonna üksusejuhi Oscar Õun pressiteate vahendusel.

"Kui veel 2015. aastal olid külastatud objektidel veerand töötajatest registreerimata, siis eelmisel aastal oli see langenud 16 protsendini. Siiski on nende töötajate osakaal võrreldes muude sektoritega jätkuvalt pea kolm korda suurem, mistõttu vajavad eraisikust tellijate objektid ameti tähelepanu ka tänavu," lisas Õun.

"Lisaks töötamise registreerimisele huvitab meid see, kas ehitusettevõtte palgatase jääb suures ulatuses alla valdkonna ja piirkonna keskmise. Vajadusel selgitame välja selle põhjused või tegeliku maksukohustuse suuruse," ütles Õun.

Õuna sõnul on kontrollide üks eesmärk tuletada palgasaajatele meelde, et maksude deklareerimise ja tasumise eest on vastutavad ka nemad, kui nad on teadlikult ümbrikupalka vastu võtnud. Sellisel juhul vastutavad tööandja ja töötaja tulumaksu tasumise eest solidaarselt.

"Ümbrikupalga saajal võib tekkida kohustus tasumata jäänud tulumaks oma iga-aastasel tuludeklaratsioonil esitada ja tasuda. Seetõttu soovitame kindlasti töötajatel ise e-maksuametist/e-tollist järele vaadata, kas tööandja on nende eest maksud deklareerinud," rääkis Õun.

Alates sellest nädalast hakkavad töötajad saama maksu- ja tolliametilt automaatseid teavitusi, kui tööandja teeb töötamise registris tema kohta kande töötamise lõpetamise, alustamise ja/või lõpukuupäeva muutmise ning kande tühistamise kohta. Seni on teavitus töötajatele läinud ainult siis, kui ta registreeritakse. Teavitusi tööandja tehtud kannete kohta saavad töötajad, kes on oma meiliaadressi e-maksuametisse/e-tolli kandnud.

Maksu- ja tolliameti eesmärk on ümbrikupalga saajate osakaalu vähendada 2021. aastaks poole võrra. Viimaste andmete järgi saab osalist või täielikku ümbrikupalka iga kaheteistkümnes töötaja. Amet jätkab ümbrikupalkade maksmise tuvastamiseks suunatud vaatlusi üle Eesti, senisest rohkem ka väikelinnades ja asulates.

Kommentaarid  

-2 #1 usssss 2018-05-17 15:15
See maksuamet on sigasid täis eriti vörus nad on löönud uimas inimesi kärutanud neid mööda oma talusid dna kätte saamiseks mänginud neile ette proste ja sularaha mänginud sisuliselt maha ,lubadusi pole täidetud marotööritsenud vöörastes kodudes arstidega mänginud inimesi syydimatuteks inimesed vöiks ise rääkida kooris eks ole mendid ,tetavad ootavad vössa keeratud raha ,teine eesti hästi ei vaata :lol: :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #2 usssss 2018-05-17 15:26
ja mis neist ehitajatest ja firmadest kottida 20 aastaga on mölemad sisuliselt sandid istu siis kuradi 50 euro eest kuus kodus ,hea on kui leiad era arsti ei pea oote järjekorras ära surema nii, et hondurase poisid investige oma hallitanud rahad villades olevatesse opperatsiooni saalidesse seniks päikest tervitab vana ehitus insener :lol: :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #3 usssss 2018-05-17 16:06
ja veel oimetute eest kysides maksumengeled kas wabariigi vöimu esindajad vöivad inimesi vastuste kätte saamiseks vee alla suruda mölaga peksta pöleva kapsli kurku toppida ja mao suust sisse lasta seda köikke körvalises kohas möhh? ;-) 8)
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #4 usssss 2018-05-17 17:06
teile ehitus insenerid soovitan kolida yldse inglis keelsesse keskkonda sest seal on enamus riigid väga hästi opereeritud selle kohapealt rahaliselt jääb midagi isegi järgi,ei syya ära nagu siin kuulu järgi tuleks seda ussi kirjavigade eest trahvida :lol: eks trahvige mengeled kui leiate öige inimese :lol: :lol: ja teie laigulised ärge mitte yritagegi jalgu pooleks lyya öhus on meil peeglid päikest :lol:
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD