Menu

Läbi Eesti pankade liikunud 13 miljardit eurot kahtlast raha

  • Kirjutas BNS

Võrumaa Teataja

Rahapesu andmebüroo värske aruande järgi on viimase viie aasta jooksul läbi Eesti finantssüsteemi liikunud umbes 13 miljardit eurot tõenäoliselt kuritegelikku päritolu raha, teatas neljapäeval ETV uudistesaade "Aktuaalne kaamera".

Ehkki olukord on aastatega paranenud, tõdeb rahapesu andmebüroo, et jätkuvalt liigub läbi Eesti pankade aastas kümneid miljoneid eurosid kahtlast päritolu raha.

Eelmisel aastal sai rahapesu andmebüroo kokku 5418 kahtlase raha liikumise teadet. Neist enamik ehk 2663 olid rahapesukahtluse teated ja 471 juhul kahtlustati terrorismi rahastamist. Kahel viimasel aastal on miljarditest saanud miljonid, kuid probleem on endiselt tõsine.

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd ütles, et komisjonis ei ole hetkel eelnõud, mis sätestaks, et kahtlase raha päritolu tõendamise kohustus oleks raha omanikul, kuid seda ideed arutati korra kevadel.

Kommentaarid  

-1 #1 usssss 2018-05-25 13:19
noh mendid ,pätid ,kaabakad,risti paganad muidu löngused,valla töötajad,arsti tädit,kuhu nüüd siis jookstakse ameerikasse vöi öieti ei tee hakkate varsti kedagi linnast välja hääletama vöi tervisi surnult :lol: 2015
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #2 vova 2018-05-28 08:10
Ja siis? Ei oleks, eesti, oleks mingi muu banaaniriik! Eesti teenis vähemalt teenuste pealt!
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD