Menu

Maksuamet tuvastas neljas Võru ettevõttes 13 registreerimata töötajat

  • Kirjutas BNS

Pilt on illustratiivne FOTO: Aigar Nagel

Maksu- ja tolliamet kontrollis Võru linna ettevõtteid, neljas ettevõttest tuvastati 13 registreerimata töötajat.

Maksu- ja tolliamet kontrollis mai teises pooles kokku 17 Võru linnas tegutsevat ettevõtet, kus kontrolliti 81 töötaja registreerimist ning ümbrikupalga saamist, edastas amet. Registreerimata oli neljast ettevõttest 13 inimest.

Ameti maksuauditi üksuse juhi Evelin Muttiku sõnul oli ühel kontrollitud ettevõttel objektil registreerimata üks töötaja, kuid pärast kontrolli registreeris tööandja veel lisaks kümme töötajat, keda vaatluse hetkel ehitusel ei olnud. "Meie külastuste eesmärgiks on veenduda, et ettevõtetes on maksuasjad korras. Kui tööandja külastuse järgselt enda töötajatega seonduvad asjad korda teeb, on eesmärk täidetud," sõnas Muttik.

"Samas ühe äriühingu kontrollimisel käskis ettevõtte esindaja neljal registreerimata töötajal peitu minna ja maksuaudiitoritele töötamist ettevõttes mitte kinnitada," ütles Muttik. "Selgus aga, et üks nendest töötajatest oli juba neli aastat ettevõttest ümbrikupalka saanud. Nii et tööandjaid on väga erinevaid ja samuti on erinevad rikkumiste avastamisel ettevõtetele kohalduvad tagajärjed."

Samuti kontrollis MTA seda, kas ettevõtetes makstav palgatase vastab valdkonna ja piirkonna keskmisele ning tuvastas, et kolme ettevõtte puhul on palgatase keskmisest oluliselt madalam. "Vaatame koostöös kontrollitud äriühingutega täpsemalt üle selle põhjused, vajadusel teeme kindlaks tegeliku maksukohustuse ning korrigeerime deklaratsioonid," sõnas Muttik.

MTA jätkab registreerimata töötajate ja ümbrikupalkade maksmise vähendamisele suunatud vaatlusi üle Eesti, sealhulgas senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

Kommentaarid  

-5 #1 usssss 2018-06-13 08:01
iga inimene maksku maksud endale sellele keerutamisele järgi niguinii siin riigis ei jää ,käivad ja töllerdavad igal pool ,töölised vöiks käia läbi rohkem suur era kliinikutega saab kohe selgeks saad endale uue löusta vöi ei siin riigis on möttekas raha ringi lüüa ,näed vähemalt elu muidu peale tööd käigu isegi vanamutid vedude peal ,et autot pidada muidu köikk öige löö veel riigi ees kulpi mis meie teie eest köik teinud oleme :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #2 usssss 2018-06-13 08:29
tervitaks veel kondi purustajaid te kah ju riigi ohvrid ilma jäänud arsti abist pea suhtes ja orjentatsioonis on kah vist ebakölasid ja ametniku herrid ajage see oma köhetu lasteaed laiali ja vötke tööle ikka puhta närviga inimesi mitte mingeid kes ei oska oma närve isegi ära juua
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #3 usssss 2018-06-13 08:54
ja ei ole vöimalik,et ei suudeata tagastada anda üle inimesele väikeses riigis tema oma vara lihtsalt mingid jobskid elavad süüdimatult ei suhelda aastaid ametnikud maksuametnikud siit tuleb varsti üks vörrand suur vörrand süüdimatuse tipp sündmus toota veel mingeid jönglasi rahakeerutamise ks nagu jääks riik ellu uskumatu :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-5 #4 usssss 2018-06-13 09:00
jah ja nüüd vömmid :sihukese kirja eest ei seista ja vaadake ,et vöörast inimest tuuseldama ei hakka nigu on korduvalt juhtunud ,me teame nii möndagi serveritest :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #5 maksumaksja 2018-06-13 10:52
Oli ammu aeg selle probleemiga tegelda. Maksud olgu makstud ja töötaja sotsiaalne pool ja pension kindlustatud. See töötajate ärakasutamine ebaausate firmade poolt tuleb lôpetada.
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #6 usssss 2018-06-13 12:17
ja veel kui asjalikult öeldes siis töölised vöiksid siit tegelt kah minema söita nii öelda lühidalt öeldes sahkerdajatest eesti ettevötjate eest need vöivad isegi sust seljadaga su oma raha eest roimari teha ime ,et siin veel töölisi on ja peale tööd vedage füürerstaabile hästi sentide eest ,vöttan selle kah alla :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #7 Guest 2018-06-13 22:32
maksumaksja kirjutas:
Oli ammu aeg selle probleemiga tegelda. Maksud olgu makstud ja töötaja sotsiaalne pool ja pension kindlustatud. See töötajate ärakasutamine ebaausate firmade poolt tuleb lôpetada.

Pole tarvis töötada sellises firmas ja mured murtud.
Tsiteeri | ebasobiv
+6 #8 maakas 2018-06-14 09:23
Väega lihtne oleks maksuametil kontrollida valdkonna palgataset krediidiinfos, oi oi kus on käärid. Mõni ime siis kui klient ütleb, et üle tänava tehakse poole odavamalt.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD