Menu

Liiklushuligaanid jäid jalameheks ja suunati heakorratöödele

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

pressiesindaja  Politsei- ja Piirivalveamet

Nädalavahetusel tabas politsei Võrumaal kaks liiklushuligaani, kes peeti kinni ja viidi arestimajja. Hiljem otsustas kohus, et juhtimisõiguse äravõtmise kõrval suunatakse mehed ka tegema heakorratöid.

Laupäeval tuvastas politsei, et Võru vallas kihutab üks Audi A7 juhtinud 36-aastane mees 164 km/h. Nii ületas autojuht lubatud sõidukiirust enam kui 60 km/h. Autojuht selgitas, et oli sünnipäevale hilinemas ning seepärast andis teadlikult gaasi lootuses mõned minutid varem kohale jõuda. Mees peeti kinni ja viidi esialgu arestimajja. Pärast kaht päeva kambris otsustati eile toimunud kohtuistungil, et liiklushuligaanilt võetakse pooleks aastaks juhtimisõigus. Lisaks tuleb tal panustada tosin tundi heakorratöödesse nagu niitmine, riisumine ja nõnda edasi.

Laupäeva öösel ei reageerinud üks 22-aastane BMW-d juhtinud mees politsei peatumismärguandele ning püüdis eest ära sõita. Paraku kaotas mees kruusateel masina üle juhitavuse ning masin jäi puuokstesse pidama. Keegi viga ei saanud. Mees selgitas, et läks naisega ühel kohalikul suveüritusel tülli ning tahtis sõita maale pead välja puhkama. Olles teadlik, et kaine ta pole, püüdis mittepeatumise läbi vältida karistust. Temagi viidi restimajja, kus ta pärast 1,5 päeva viibimist seisis kohtu ees. Kohus otsustas, et liiklushuligaani juhtimisõigus peatatakse viieks kuuks. Samuti tuleb temalgi pühendada end ühiskondlikult kasulikule tööle, sedapuhku 15 töötunni jagu.

Võru politsei komissar Tarmo Tammesoo märkis, et ilmade soojenedes kasvab liikluses nende juhtide hulk, kes uljalt kiirust ületavad või joobnuna autorooli istuvad. „Liiklusrikkumisega vahele jäädes tuuakse kõiksuguseid vabandusi oma tegudele ning kahetsetakse juhtunut. Ometi ei vabanda liiklusohu põhjustamist ja võetud riske ükski selgitus. Oleme omavahel ühiskonnas kokku leppinud kindlad liiklusreeglid, kuidas ohtu vähendada ning need on ühtmoodi täitmiseks kõigile," toonitas ta.

15 PÄEVA ENIMLOETUD