Menu

Vähipüügiload müüdi läbi minutitega

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Matti Ellisaar veerandmeetrise vähiga.  FOTO: Aigar Nagel

Esmaspäeva hommikul algas kalastuskaartide müük vähipüügiks, mis müüdi läbi minutitega.

"Vähipüügilube osteti täna hommikul peamiselt kahte püügipiirkonda: Saaremaale ja Pangodi järvele Tartumaal. Mõlemasse kohta oli kehtestatud ka lubadele piirarv. Kõigile Saaremaa veekogudele, kust tohib vähki püüda, oli internetist müüdavate lubade piirarvuks 1116 ja keskkonnaametist taotlemisel 84. Pangodi järvele sai internetist osta 372 ja keskkonnaametist 28 püügiluba. Huvi oli väga suur ning load müüdi läbi minutitega," ütles keskkonnaameti pressiesindaja Sille Ader BNS-ile.

"Ülejäänud püügipiirkondades lubadele limiite ei kehtestatud ning nende vastu on väiksem huvi. Enamasti ostetakse sinna luba vahetult enne vähipüügile minekut," lisas Ader.

Jõevähki on lubatud püüda 1.-31. augustini. Sel aastal on lubatud vähki püüda kõigis maakondades, välja arvatud Hiiumaal. Ühele inimesele antakse ühe püügipiirkonna piires luba püüda ühe kuni viie vähinata või vähimõrraga kuni kolm ööpäeva, Saaremaal ühe ööpäeva. Püügivahendite ja ööpäevade arv tuleb märkida kalastuskaardi taotlusele. Üks vähipüügivahend üheks ööpäevaks maksab kolm eurot.

Sarnaselt eelmisele aastale ei ole ka tänavu enamikes maakondades vähipüügivahendite ööpäevade hulgale piirarvu kehtestatud, mistõttu jagus lube rohkematele huvilistele. Erandina on vähivarude kaitse eesmärgil piiratud püüki Saaremaal ja Pangodi järvel Tartumaal. Ka on tänavu vähipüük keelatud Hiiumaal, Karujärves, Põduste jões, Laugi ja Kuke peakraavides, Riksu ojas ja Riksu lahel, Mustjões, Vääna, Kasari, Velise ja Lutsu jõgedes, Värska lahes, Pärnu jõestikus, kaasa arvatud Pärnu vallikraavis, Vigala jões ja selle lisajõgedes.

Kalastuskaarti ei saanud osta inimesed, kel on varasemast ajast kalastuskaardi kohta kohustuslik püügiaruanne esitamata.

15 PÄEVA ENIMLOETUD