Menu

Suvi oli keskmisest kuivem, soojem ja päikesepaistelisem

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Aigar Nagel

Kuigi lõppenud suvi oli mitmete näitajate poolest erakordne - keskmisest kuivem, soojem ja ka päikesepaistelisem - ei olnud Keskkonnaagentuuri Riigi Ilmateenistuse spetsialistide sõnul tegu siiski rekordiliselt sooja, kuiva väi päikeserikkaima suvega ajaloos.

Suve keskmine õhutemperatuur oli 17,8 °C (norm 16,0 °C) – sama soe oli suvi ka näiteks 1972. aastal. Normist sadas oluliselt vähem sademeid ning paistis rohkem päikest. Küll aga oli suvi huvipakkuv temperatuuride poolest: suve maksimaalseks õhutemperatuuriks mõõdeti 29. juulil Tallinn-Harku aeroloogiajaamas 34,2 °C. Suve madalaim temperatuur tuli aga Väike-Maarja meteoroloogiajaamast, kus 7. juunil fikseeriti -0,1 °C.

Millised paigad noppisid veel rekordeid?

Kunda – suve kõige kuivem koht (sademeid vaid 85 mm, norm on 220 mm).

Võru – suve sajuseim koht (sademeid 222 mm, norm 249 mm).

Roomassaare – kõige päikeselisem (kokku 1028,8 tundi) ja ka kiireima tuulega koht (27,4 m/s, mis mõõdeti Roomassaare rannikujaamas 19. juunil).

Tartu – päikesevaeseim koht (756,8 tundi).

Juuni oli Eesti kõige jahedam suvekuu keskmise õhutemperatuuriga 15,0 °C. Juuli kõige soojem suvekuu Eesti keskmise õhutemperatuuriga 19,9 °C. August kõige sajusem suvekuu Eesti keskmise sajuhulgaga 81 mm.

15 PÄEVA ENIMLOETUD