Menu

Õpetajad võivad peagi õpilasi läbi otsida

  • Kirjutas BNS

Pixabay

Haridusministeerium sai pärast aastaid kestnud vaidlusi valitsuse heakskiidu eelnõule, millega pannakse paika, millistes olukordades võivad õpetajad õpilast läbi otsida, kirjutab Postimees.

Eelnõuga muudetakse põhikooli- ja gümnaasiumiseadust nii, et edaspidi võivad õpetajad õpilastelt keelatud esemeid või aineid ära võtta. Nende hulka kuuluvad relvad ja lõhkeained, kuid ka alkohol ja narkootikumid. Kui olukord nõuab, võib õpetaja edaspidi õpilase ning tema koolikoti ja kapi läbi otsida. Samas ei tohi õpetaja kedagi läbi otsida niisama, selleks peab olema põhjendatud kahtlus. Ka peab läbiotsimise juures olema keegi kolmas ja kogu asi tuleb kirjalikult protokollida. Eriti äärmuslikes olukordades võib õpetaja või mõni muu selleks koolitatud koolitöötaja õpilast läbi otsida ka viimase tahte vastaselt. Seda vaid juhul, kui õpilane igasugusest koostööst keeldub.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD