Menu

Reformierakond lubab kärpida riigipalgaliste arvu 4000 võrra

  • Kirjutas BNS

Reformierakonna juhatus kiitis heaks erakonna põhilubadused riigireformi küsimustes, lubades vähendada lähiaastatel riigipalgaliste arvu 4000 võrra. 

“Keskerakonna valitsus on pannud riigireformi pausile ja loobunud olulistest struktuursetest muudatustest. Reformierakond leiab, et riigireform vajab uut hoogu,” märkis endine riigihalduse minister Arto Aas. 

Reformierakond lubab riigikogu valimiste programmis vähendada riigipalgaliste inimeste arvu nelja aastaga vähemalt 4000 inimese võrra, vähendada üleliigset õigusloomet ja riigiasutuste arvu ning anda uue hingamise e-riigi arengule. 

“Ka eelmises valitsuses vähendasime riigipalgaliste arvu üle 1500 inimese võrra aastas, ilma, et inimestele pakutavad teenused oleks halvenenud. Kuna Eesti maksumaksjate arv lähiajal väheneb, on see jätkuvalt vajalik ning ka täiesti võimalik ilma õpetajate, politseinike, meditsiinitöötajate või päästjate töökohtade kallale minemata,” märkis Aas.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+11 #1 tsinkplekkpäng 2018-10-15 16:17
krr
mis te lobate ... te e - riik lekib igast august , miski läheb põlema, kuskile häkitakse sisse, piiri jätsite tegemata ... sest raha pole. kõik need turvad ja muud asjad vajavad varsti kosmoseprogramm iga võrdseid kulutusi. lõpuks on kõik riigisaladus ja pole nii ustavaid seltsimehi, kes riigi saladuste loa saaksid ---- ja pärast on tammede allee nagu politseis ja kapos , suurte saladuste juures olnule tuleb leida koht kus olla. teie it sektorist saab samasugune ... ainult probleemid.
Tsiteeri | ebasobiv
+11 #2 Analüütik 2018-10-15 17:42
Millele põhineb väide, et riigi teenused pole halvenenud riigipalgaliste koondamisest hoolimata? Valga ja Põlva haiglate teenuste mahud järjest vähenevad, õpetajate vanus on 50+ ja uusi õpetajaid peale ei tule, tuletõrjujateks on maapiirkondades priitahtlikud pritsimehed peamiselt. Koondage jah riigipalgalisi töötegijaid edasi, aga riigikogulaste eneste arv jätke loomulikult puutumatuks!
Tsiteeri | ebasobiv
+10 #3 Jelena Kikkas 2018-10-16 08:13
Loomulikult kärbime - päästeameti, politsei, kohtud, keskkonnaameti/ inspektsiooni- madalama palgaga ametnike, las olla anarhia riigis. Aga äkki kärbiks ministeeriumite s nõunike ja muid ilunäitsikuid :) Brüsselis ei peaks ka neid kolama niipalju
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #4 Gaili Grauen 2018-10-16 08:14
Jelena Kikkas kirjutas:
Loomulikult kärbime - päästeameti, politsei, kohtud, keskkonnaameti/inspektsiooni- madalama palgaga ametnike, las olla anarhia riigis. Aga äkki kärbiks ministeeriumites nõunike ja muid ilunäitsikuid :) Brüsselis ei peaks ka neid kolama niipalju

Mis sa siis arvad, et nad neid kasutuid suurepalgalisi kärbiksid...ikk a neid madalapalgalisi ametnikke, kes reaalse töö ära teevad.
Tsiteeri | ebasobiv
+6 #5 Jelena Kikkas 2018-10-16 08:14
Gaili Grauen kirjutas:
Jelena Kikkas kirjutas:
Loomulikult kärbime - päästeameti, politsei, kohtud, keskkonnaameti/inspektsiooni- madalama palgaga ametnike, las olla anarhia riigis. Aga äkki kärbiks ministeeriumites nõunike ja muid ilunäitsikuid :) Brüsselis ei peaks ka neid kolama niipalju

Mis sa siis arvad, et nad neid kasutuid suurepalgalisi kärbiksid...ikka neid madalapalgalisi ametnikke, kes reaalse töö ära teevad.

Gaili Grauen aga paljudele tundub see väga äge ja mõistlik ju kui "riigiametnike" koondatakse, tegelikuses omamata ettekujutustki keda see reaalselt puudutab. Rahva seas on levinud riigipalk =riigikogulase palk, seega muidusööja
Tsiteeri | ebasobiv
+9 #6 Aavo Puusepp 2018-10-16 08:15
Profid lubavad ja amatöörid usuvad. IRW
See lubadus on ikka jõhker päeva nali.
Tsiteeri | ebasobiv
+9 #7 Riks 2018-10-16 12:40
Kaotage ära need ametnikud kes käivad ettevõttes kontrollimas, kas 3-astmelise redeli kasutamise päevik on ikka igapäevaselt täidetud.
Tsiteeri | ebasobiv
+10 #8 ... 2018-10-16 13:08
Kindlasti oleks parem nii riigile kui rahvale kui reformierakond ennast riigireformist üldse eemale hoiaks, sest seda kaost mille nad riigis tekitasid oma 15 aastase võimul olemise perioodil on tänaseni olnud osaliselt võimatu likvideerida.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #9 Eestlane 2018-10-17 20:04
Loodetavasti rahvas ei ole unustanud,et aastatel kui reformierakond oli valitsuses olid paljud inimesed sunnitud kodumaalt lahkuma, ja lahkuti isegi koos peredega.Samuti oli laste sündide arv tunduvalt madalam võrreldes tänasega kus sündide arv näitab tõusu trendi .Ja neil aastatel oli ka Eesti üks enim korrumpeerunuma id EL liikmesriike mis põhjustas rahva elukvaliteedi märkimisväärse languse. See oli nüüd lühike merutus aegadest kui reformierakond juhtis riiki.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #10 Selge! 2018-10-18 11:26
Eestlane kirjutas:
Loodetavasti rahvas ei ole unustanud,et aastatel kui reformierakond oli valitsuses olid paljud inimesed sunnitud kodumaalt lahkuma, ja lahkuti isegi koos peredega.Samuti oli laste sündide arv tunduvalt madalam võrreldes tänasega kus sündide arv näitab tõusu trendi .Ja neil aastatel oli ka Eesti üks enim korrumpeerunumaid EL liikmesriike mis põhjustas rahva elukvaliteedi märkimisväärse languse. See oli nüüd lühike merutus aegadest kui reformierakond juhtis riiki.

sellepärast ei tohigi ametnike arvu vähendada
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD