Menu

Swedbanki paroolikaardi päevalimiit on neljapäevast 50 eurot

  • Kirjutas BNS

Pilt on illustratiivne FOTO: VT

Swedbanki internetipangas saab neljapäevast paroolikaardiga teha päevas makseid senise 100 euro asemel 50 euro ulatuses, kaarte saab kasutada autentimiseks kuni tuleva aasta 1. veebruarini. 

Alates aasta algusest on leidnud paroolikaardile alternatiivi ligi 120 000 Swedbanki klienti. "Kõige levinum valik on Smart-ID, mida eelistasid 60 protsenti senistest paroolikaartide kasutajatest. Umbes 30 protsenti hakkasid kasutama ID-kaarti ning 10 protsenti valisid PIN-kalkulaatori või Mobiil-ID," ütles Swedbanki klienditeenuste divisjoni juht Ede Raagmets pressiteate vahendusel.

Nutiseadme kasutaja jaoks on Raagmetsa sõnul parim alternatiiv paroolikaardile Smart-ID. Nendele, kes nutiseadet ja mobiilipanka ei kasuta, võib olla heaks lahenduseks ID-kaart, mis on valdaval enamusel olemas. Samuti on üheks võimaluseks Mobiil-ID, mida saavad kasutada ka nuputelefoni omanikud.

Smart-ID kasutamiseks tuleb alla laadida rakendus, ühtlasi saab seda vormistada ka pangakontoris. Mobiil-ID vormistamiseks tuleb pöörduda oma mobiilioperaatori poole. Jätkuvalt saab internetipanka logimiseks kasutada ka PIN-kalkulaatorit, mille saab osta pangaesindusest.

Riigikogu võttis 2017. aasta 15. novembril vastu makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse, millega karmistatati internetimaksete turvanõudeid. Eelnõuga rakendatakse internetimaksetele ajakohaseid turvanõudeid, mistõttu väheneb paroolikaartide kasutamisala. Eelnõuga viiakse ühtlasi Eesti seadused kooskõlla uue EL-i makseteenuste direktiiviga.

EL-i direktiivi turvanõuded jõustuvad täies ulatuses orienteeruvalt 2019. aasta lõpus, mistõttu kaovad kasutuselt ka internetipankade paroolikaardid.

15 PÄEVA ENIMLOETUD