Menu

Eestis tuvastati uus ohtlik kartulikahjustaja

  • Kirjutas BNS

Foto: AIGAR NAGEL

Põllumajandusamet tuvastas Eestis ohtliku kartulikahjustaja - kartuli-kiudussi, ümaruss avastati mullaproovist.

Ohtlik taimekahjustaja valkjas kartuli-kiduuss avastati plaanilise järelevalve käigus võetud mullaproovist, teatas amet. Kartuli-kiduuss (Globodera pallida) on ohtlik ümaruss ehk nematood, kelle sissetoomine ja levitamine on kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides keelatud.

Eestis on varem avastatud kollast kartuli-kiduussi (Globodera rostochiensis). Kollane ja valkjas kartuli-kiduuss on mõlemad kantud ohtlike taimekahjustajate nimekirja. Kartuli-kiduussi valmik on pisike, vähem kui ühe millimeetri mm pikkune nematood, keda palja silmaga ei näe, küll aga võib mullas näha tugevakestalisi tsüste. Kahjustaja suudab eluvõimelisena püsida mullas 10-20 aastat.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

0 #1 Aleksei Õunapuu 2018-11-28 12:26
Padar tõi selle viiruse Brüsselist
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #2 Kaja Oras 2018-11-28 12:27
Toogem rohkem riiki sisse...
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #3 Kaja Oras 2018-11-28 12:27
võõramaiseid kartuleid...ist ikuid ja lillepõõsaid, milles kahjur peidus on...
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #4 usssss 2018-11-29 11:14
ohtlikusest vörumaal on hullumaja kambad kes mängivad suguvösasid ümber nende kohti ülevöttes ja ametnikud kes mängivad lamppi nii öelda joodikuid kinni aga joodikud suur rahvus :lol: kulla ametnikud völad tuleb maksta teil meid on hoppsti 40000 jobskid :lol:
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD