Menu

Õed ja hooldajad hakkavad saama lisatasu nädalavahetuse ja öötöö eest

  • Kirjutas BNS

Võrumaa Teataja

Meditsiinivaldkonna tööandjate ja töötajate esindajad sõlmisid reedel kollektiivlepingu, mille kohaselt hakkavad õed ja hooldustöötajad esmakordselt saama lisatasu nädalavahetuse ja öötöö eest. 

"Tervishoius on ööpäevaringne töö patsientide eest hoolitsemiseks hädavajalik. Samas on öötöö vaimselt ja füüsiliselt äärmiselt kurnav ning peab olema tööde puhul, kus öötööd ei ole võimalik vältida, vääriliselt tasutud. Saavutatud kokkulepe on selge märk, et Eestis on hakatud tervishoiutöötajate tööd senisest enam väärtustama," ütles Eesti Õdede Liidu asepresident Gerli Liivet pressiteate vahendusel.

"Õed ja hooldustöötajad on arvukaim tervishoiusüsteemis töötav jõud, kellega patsiendid kõige enam vahetult ja intensiivselt kokku puutuvad ning seetõttu on oluline paremate töötingimuste pakkumisega ennetada õdede ja hooldustöötajate läbipõlemist," märkis Liivet.

Kokkuleppe kohaselt on õdede tunnitasu öösel, ajavahemikus kell 22.00-06.00, alates järgmise aasta 1. aprillist 5 protsenti kõrgem. Nädalavahetusel töötamise tunnitasu suureneb 10 protsenti alates 1. aprillist 2020. aastal.

Samuti lepiti kollektiivlepingus kokku, et tervishoiutöötajal on õigus saada lisaks põhipuhkusele 5-7 kalendripäeva tasulist lisapuhkust aastas. See on kaks lisapuhkuse päeva rohkem kui seni.

Kollektiivlepingu allkirjastasid reede keskpäeval tööandjate poolt Eesti Haiglate Liit ja Eesti Kiirabi Liit, töötajate poolt Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit.

"Tunnustame haigekassat, sotsiaalministeeriumi ja haiglate liitu, et leiti võimalused panustada tervishoiutöötajate töötingimuste parendamisse ning täname arstide liitu ja tervishoiu kutseliitu konstruktiivse ja tulemusliku koostöö eest," ütles Liivet.

Eesti Õdede Liit on suurim õendustöötajate kutseorganisatsioon Eestis, kuhu kuulub ligi 4000 liiget. Liit on seadnud oma eesmärgiks elanikkonna tervise, õendustöötajate kutse arengu ning inimeste terviseteadlikkuse edendamise. Eesti Õdede Liit kuulub Rahvusvahelisse Õdede Nõukogusse ja Euroopa Õdede Nõukogusse.

Kommentaarid   

+1 #1 w 2018-11-30 20:54
Ja siiani ei saanud? No on ikka khaaniriik!
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 voodihaige 2018-12-01 10:39
Unine med õde haige kallal, no ma ei saa aru....
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD