Menu

AJALUGU Majaomanikud on prügiga hädas

Laupäev, 24. mai 2008 Võrumaa Teataja

PROBLEEM • Mitme Võru maja hoovis laiutavad prügihunnikud, mõnele poole on prahi salamisi poetanud võõrad.

Võru linnavalitsuse järelevalveinspektor Terje Moisto ütles, et teda teavitati mõne aja eest polikliiniku ees asuva maja hoovi kerkinud prügimäest. „Käisin kohapeal asja uurimas. Üsna ukse kõrvale oli tekkinud prahihunnik. Tegin pildid, fikseerisin olukorra ja teavitasin kinnistu omanikku,” ütles Moisto.

Maja ümbruse korrastamiseks anti omanikule nädal aega. Inspektoril on õigus kinnistu omanikku trahvida, kui probleemi tähtajaks ei lahendata.

Majaomanik Urmas Paidre polnud oma maja juurde tekkinud prügimäest teadlik. Pärast inspektori kõnet palkas mees koristaja, kes maja ümbruse korda tegi. Paidre lubas maja juurde ka prügi mahapanekut keelava märgi paigaldada. „Ehk takistab see võõrastel prügi maha poetamast,” ütles ta.

Terje Moisto sõnul on kohti, kuhu kiputakse prahti jätma, Võrus üsna mitu. „Nende kuue kuu jooksul, mil olen järelevalveinspektorina töötanud, olen pidanud üsna palju hoiatusi tegema. Trahvini pole asi jõudnud. Pärast hoiatust on kinnistuomanikud prahi ära koristanud,” ütles ta.

Moisto leiab, et teiste kinnistutele prügi mahapanek tuleb sellest, et inimesed üritavad raha kokku hoida ega tühjenda konteinereid piisava sagedusega. Kui prügikonteiner saab täis, ei tellita selle tühjendust, vaid sokutatakse prügi niisama ära. Samuti väidavad paljud, et neil ei tekigi prügi, ja nad pole siiani ka konteinerit soetanud.

Moisto tuletab meelde, et igal majapidamisel peab olema prügikonteiner, mida tühjendatakse kord kuus.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next