Menu

Rõuge kunagise mõisniku järeltulija paneb vallas elu edendamisele õla alla

Alexander von Samson-Himmelstjerna (keskel) kirjutab alla sihtasutuse asutamisdokumentidele. Foto: JOOSEP AADER

AJALUGU Teisipäev, 10. juuni 2008

SIHTASUTUS • Rõuge pargis allkirjastati läinud nädala neljapäeval Samson- Himmelstjerna nimelise sihtasutuse dokumendid.

Sihtasutuse loomise initsiaator ja asutajaliige on kuna gise Rõuge paruni von Samson-Himmelstjerna poeg Alexander. Sihtasutuse eesmärgiks on suurendada Rõuge valla inimeste sotsiaalset heaolu, pidada tähtsaks kohalikku kooli ja kogudust, edendada eestlaste ja sakslaste teineteisemõistmist ja suhtlemist ning toetada Võrumaa üliõpilaste välisõpinguid, ennekõike Saksamaal.

Määramata ajaks loodud sihtasutuse algkapital on miljon krooni, järgmiste aastate jooksul tuleb sellele olulist lisa. Viimase viie aasta jooksul on Samson-Himmelstjerna perekond toetanud Rõuge valda kokku 2,5 miljoni krooniga.

Riigikogu liikme Kalvi Kõva sõnul on s ümboolne, et endine ja tänane Rõuge said kokku Rõuge pargis. Just Kalvi Kõva vallavanemaks oleku ajal sai alguse tihedam läbikäimine Samson- Himmelstjernadega ja nad asusid ka valla elu edendamist toetama.

Alexander von Samson- Himmelstjerna meenutas parki kogunenutele, et Rõuge on nende ühine kodu, mille eest tuleb hoolt kanda.

„Meil on ühine ajalooline taust ja saatus. Nüüd on meie ülesandeks omavahelisi suhteid uuendada,” ütles ta.

Veel rääkis Alexander von Samson-Himmelstjerna, kuidas kõik alguse sai.

Ta luges eesti keeles ette ka luuletuse, mis Rõugega uute suhete sidumisel otsustavaks sai:

Et viljakas oleksid, isade pind, sind hardalt ma õnnistan ikka. Ning Jumala kaitse all olgu see hing, kes adraga teeb sind nii rikkaks.

Seejärel kirjutas ta alla omanimelise sihtasutuse dokumentidele, saateks linnulaul ja lõõtsamuusika. Kokkutulnud avaldasid lootust, et uus sihtasutus aitab vallal jõudsasti areneda.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next