Menu

AJALUGU Üdini paheline neeger uppus avalikus uudisvoos

  • Kirjutas Veiko Märka

Nii nägi eile välja avalik uudisvoog, kui paheline neeger oli sellest juba välja õngitsetud.

TÖÖRAHVA ELU Laupäev, 26. juuli 2008 Võrumaa Teataja

Võru linnapea garaažis elanud ning meediale alatuid kirjatükke sepitsenud paheline neeger uppus eile pärastlõunal ilmselt iseenda ettevaatamatuse tõttu avalikus uudisvoos.

Politsei andmetel sai Kersti Kõosaare garaažis pesitsenud, ent aeg-ajalt ka linna peal ulakusi tegemas käinud murjanile saatuslikuks tema enda ajakirjanduslik tegevus, eriti viimane Lõunalehes ilmunud paskvill „Carola Madis näris läbi Anu Saagimi kannikad”.

„Neegri kirjatööd tekitasid alati internetis kommentaaride tulva, mis tõusis vihmase suve tõttu kiiresti üle kriitilise taseme,” selgitas uurija Maris Karu-Anderber. „Kui see tulv avaliku uudisvooga ühines, murdis viimane kiiresti maha virtuaalset ning reaalset maailma eraldava tammi ning hakkas lõbusasti vulisedes läbi Võru kesklinna voolama.”

Uurija lisas, et avalikus uudisvoos avaldatakse üldjuhul asutuste ja ettevõtete eelinfot ja pressiteateid. „Kõik teated avaldatakse muutmata kujul. Uudisvoog jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot ning reklaamtekste, kuid ta ei suuda ise vahet teha heal ja halval, rääkimata sellest, et hoiduda inimeste uputamisest,” sõnas ta.

Uurijad oletavad, et neeger pidas uudisvoogu esialgu eksikombel Koreli ojaks ning kavatses selles kuumal suvepäeval natuke oma ihu jahutada. Seda versiooni kinnitab fakt, et ohvril olid jalas ainult supelpüksid. Karu- Anderberi sõnul kontrollib politsei ka teisi versioone, esmajoones enesetappu.

Häirekeskus sai teate kaelani abitult uudisvoos ulpi vast neegrist kell 17.36. „Kah juks ei täpsustanud häda abinumbril helistanud isik uudisvoo iseloomu,” lausus Karu-Anderber. „Seetõttu oli päästeamet esialgu kahevahel, kas saata välja vetelpäästjad või tuletõrjujad. Igaks juhuks läkitati teele mõlemad.”

Meremäe ekstrasensi ja ravitseja Kopa Oskari sõnul ei tee üks uppumine neegrile veel suuremat häda ning ta võib vabalt varsti jälle ellu ärgata ning varasemast veel intensiivsemalt kaupluste aknaid mullatükkidega loopida, lastepornot alla laadida ning noortele emadele keskmist sõrme näidata.

„Suur kurjus teeb ihu ja vaimu vintskeks nagu tallanaha,” selgitas Oskar. „Pahelised inimesed kipuvad väga vanaks elama ning enda elu kallale ei lähe nad ilmaski.”

Neegri usaldusisikult, Võru linnapea Kersti Kõosaare külmutuskapis elavalt inimsööjast eskimolt ei õnnestunud toimetusel kahjuks kommentaari saada, sest kapi valgustus oli välja lülitatud.

15 PÄEVA ENIMLOETUD