Menu

AJALUGU Hasart viis rallihuvilise hauda

Sündmuspaik: pärast trampliini läbimist tuli võidusõitjal teha pööre vasakule, kuid soome rallipaar tegi vea ning kihutas teelt välja, surmates nende ees seisnud mehe. Foto: Võrumaa Teataja

AJALUGU Teisipäev, 21. juuli 2009 Võrumaa Teataja

TRAGÖÖDIA ❯ Lõuna-Eesti ralli neljanda kiiruskatse viimasel kilomeetril hukkunud 35aastane rallifännist fotograaf Asko on teadaolevalt esimene pealtvaataja, kes on Eestis ralliraja ääres elu kaotanud. Mehele sai saatuslikuks hasartne soov pildistada trampliini läbivat autot.

„Vigastatuid on ka varem ralliradade ääres olnud, kuid surmaga lõppenud õnnetusi mitte,” rääkis Lõuna-Eesti ralli pressikeskuse juht Marek Mägar.

Traagiliselt lõppenud õnnetus juhtus laupäeva ennelõunal Urvaste vallas sõidetud neljanda kiiruskatse viimasel kilomeetril, kui Peugeot 206 WRC-l kihutanud soomlane Sebastian Lindholm jäi pärast trampliini vasakkurvi sisenemisega hiljaks ning sõitis teelt välja.

Autole kurvi välisservas ette jäänud hobifotograaf Asko hukkus sündmuskohal. Võistlusauto, mille kiirus võis õnnetuse hetkel olla üle 150 kilomeetri tunnis, peatus heinamaal poolsada meetrit kokkupõrkekohast eemal.

Mägari kinnitusel oli ohtlik kurv nõuetekohaselt märgistatud ja turvatöötaja soovitas ohualas seisval piltnikul sealt lahkuda. Paraku pidas mees hea pildi saamise tõenäosust suuremaks kui traagilist õnnetust. Mägar lisas, et tegemist ei olnud rallile akrediteeritud fotograafiga.

Turvatöötajal ei olnud Mägari kinnitusel õigust ohtlikus alas seisnud inimest jõuga minema ajada, seda saanuks teha üksnes politsei.

Ohtlikus alas seisva publiku tõttu on Mägari sõnul välisrallidel küllalt kiiruskatseid ära jäetud ning selline võimalus oli ka Lõuna-Eesti ralli korraldajatel. Vastava otsuse langetab Mägari sõnul katsevanem.

Kiiruskatsed on Mägari sõnul aga sellisel juhul ära jäetud siis, kui ohutsoonis on palju inimesi, mitte üks allumatu pealtvaataja, nagu laupäeval.

Pärast õnnetust kaalus ralli toimkond ka võistluse katkestamist, kuid otsustati siiski võidukihutamist jätkata. Hukkunu mälestuseks peeti võistluses kümneminutine seisak ning ralli lõpus jäi ära tavapärane võitjate šampanjadušš.

Juhtunu uurimiseks algatas politsei kriminaalmenetluse ning oma analüüsi viib Mägari kinnitusel läbi ka ralli turvakomisjon.

„Selles osas tööd tehakse, analüüsitakse kõik läbi ja kui on võimalikke puudusi, siis sellest informeeritakse korraldajaid.”

Ralli korraldajad ei soovinud juhtunud õnnetust omalt poolt kommenteerida.

Eile avaldasid korraldajad võistlejate ja rallihuviliste nimel sügavat ja siirast kaastunnet hukkunud pealtvaataja omastele ja lähedastele.

„On kahetsusväärne, et läbi nimetatud traagilise õnnetuse saame taas kord kinnitust, et autospordis kehtivad ja korraldajate poolt esitatavad turvanõuded on eranditult kõigile kohustuslikuks täitmiseks,” seisab avalduses. „Oleme kurvad, et Lõuna-Eesti rallil selline traagiline õnnetus juhtus.”

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next