Menu

AJALUGU Rattavargad rüüstasid Võrumaad

Kosel elav rattaomanik Riko Raam tavaliselt oma ratast ei lukusta. Foto: DMITRI KOTJUH

AJALUGU Teisipäev, 4. august 2009 Võrumaa Teataja

RATTAVARGUSED ❯ Võrumaal juuli lõpus sagenenud rattavargused muutis võimalikuks inimeste petlik turvatunne, et nende kaherattalist sõidukit äraajamine ei ähvarda.

Teadaolevalt varastati eelmisel kuul Võrumaal kokku kümme jalgratast, millega tekitatud teadaolev kogukahju küünib üle 30 000 krooni.

„Varguste kohta laekunud avaldusi analüüsides selgub, et jalgrattaomanikud on varaste töö suhteliselt kergeks teinud,” rääkis lõuna politseiprefektuuri pressiesindaja Agu Lall. „Varastatud jalgrataste seas on kõige rohkem selliseid, mis olid lukustamata või seisid lukustamata koridorides.”

Äravarastamise oht ei ähvarda Lalli sõnul üksnes neid rattaid, mis jäetakse pikemaks ajaks lukustamata ja valveta, vaid ka selliseid, mis jäetakse lühikeseks ajaks järelevalveta.

Kosel elav Riko Raam (23) tunnistab, et ei lukusta oma kaherattalist. Valdavalt kasutab ta seda sportimiseks, mitte igapäevaseks liiklemiseks, seetõttu pole ratta lukustamine ka väga vajalik. Kodus on ratas tema sõnul turvaliselt pargitud, kuid linnas sõites, ei jäta ta sõiduvahendit järelevalveta.

Kuulnud, et Võrumaal on rattavargused viimastel nädalatel kiiresti kasvanud, Riko oma rattale lukku osta siiski ei kavatse, vaid seab oma käike edaspidigi nõnda, et ratas järelevalveta ei jääks ning varga ohvriks ei satuks. Pealegi ei paku lukk Riko meelest täielikku turvalisust, sest seda läbi lõigata pole suur kunst.

Politsei soovitab inimestel varaste tegutsemine võimalikult raskeks muuta. Selleks tuleks rattad Lalli sõnul lukustada ja teha seda nõnda, et lukk oleks ümber rattaraami. Lukus tuleks hoida ka trepikojad ja kuurid, kus rattaid või muud väärtuslikku hoitakse.

Lall soovitab inimestel tähele panna, kas naabruskonnas ei liigu kahtlasi kaubikuid või järelkäruga sõidukeid, millest võib jääda mulje, et midagi oodatakse-passitakse.

„Suureks abiks politseile oleks ka see, kui inimesed teataks juhtumitest, kus neile pakutakse odavalt müügiks kahtlase päritoluga jalgrattaid,” lisas Lall.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next