Menu

AJALUGU Tänav sai valmis, aga muresid jagub

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

AJALUGU Laupäev, 22. november 2008

TÄNAV ❯ Tallinna maanteel on tänavuseks tööd küll lõpetatud, aga kaevetööd Võru tänavatel võivad kesta veel mitu aastat.

Tallinna maanteel tehtud tööde vastuvõtuakt allkirjastatakse linnapea Kersti Kõosaare sõnul loodetavasti tuleval nädalal. Tööl on kaheaastane garantii.

„Tuleval nädalal selgub ka viivise kogusumma, sest OÜl Maveter kulus töödeks ettenähtud ajast üle kahe nädala rohkem,” ütles linnapea.

Oktoobri keskel lubas abilinnapea Mäidu Helistvee Võrumaa Teataja veergudel, et linn nõuab ehitajalt iga tähtaega ületanud päeva eest 7000 krooni leppetrahvi.

Tallinna maanteel sõitjad ütlevad, et teekattel on juba väikesed rööpad.

„Ilmselt ei jõudnud aluspinnas enne asfaldi panekut korralikult vajuda ja masinad hakkasid ka ruttu sõitma,” lausus iga päev Liitva linnaosast autoga kesklinna sõitev Meeli Palujõe.

Kõosaare sõnul on pikilainetus normaalne, sest aluskihi alla paigutati vastavalt projektile sademevee tarvis restkaevud.

Heina tänava ja selle ümbruskonna elanikud ootavad pikisilmi tänavavalgustust, mis ei tööta Tallinna maantee remondist alates. „Juba tükk aega käime siin taskulampidega. Lapsed lähevad pimedas kooli ja kui nad õhtul ringidest tulevad, on juba pime,” ütles Heina tänavas elav Aija Uibo.

Üks tänav sai valgeks, teine jäi pimedaks

Naine lisas, et linnavalitsus on neile vaid lubadusi jaganud. „Lõpuks öeldi, et see ei olegi nende, vaid elektrimeeste asi,” lausus Uibo.

Piirkonna tänavate valgustus on seotud Tallinna tänava valgustussüsteemiga. Juba märtsis tegi linnavalitsus Eesti Energiale taotluse Heina tänava piirkonda kilp paigaldada.

„Elektrikilp on paigaldatud ning lähipäevil peaks Eesti Energia selle vastu võtma. Pärast seda on piirkonna tänavad valgustatud,” ütles linnapea.

Kõnniteed Kivi tänavast edasi tuleval aastal ei ehitata, sest AS Võru Vesi hakkab piirkonnas kaevetöid tegema.

Tallinna maantee ehitus, truubi paigaldus ja valgustus maksid kokku 7,9 miljonit krooni.

Kaevamist jätkub veel vähemalt viieks aastaks

Võru tänavatel tehtavad kaevetööd on linlasi ära tüüdanud.

„Tahan teada, millal tööd lõpevad. Ei saa normaalse kiirusega sõita ja see röövib aega,” lausus võrulane Jaan.

Vee- ja kanalisatsioonitorude paigaldust alustati tänavu kevadel. AS Võru Vesi sai töödeks ELi ühtekuuluvusfondist 100 miljonit krooni, riik lisas oma osa.

Võru linnapea Kersti Kõosaare sõnul on torustike paigaldusega seotud tööd lõpetatud ligi 30 tänaval.

„Võru Vee esitatud tänavate asfalteerimise ajagraafi ku alusel on tööd lõpetatud Vilja, Toome, Oa ja Vabaduse tänaval. Jüri tänav pidi graafi ku järgi korda saama 19. novembriks, Uus tänav peab korda saama tuleva nädala keskpaigaks ja Tartu tänav 8. detsembriks,” ütles linnapea.

Petseri, Vabriku, Mäe, Koidula ja Karja tänavas on torustikud paigaldatud ja need tänavad asfalteeritakse kogu laiuses tuleva aasta mai lõpuks.

Torustikud on paigaldatud ka Kesk, Toome, Tööstuse, Kirsi, Veski, Kesa, Herne, Viki, Kase, Punga, Mulla, Allika, Kaare, Heina tänavas, Heina põigus ja Telliskivi tänavas. Kanalisatsiooni magistraaltorustik Kose teelt Jaama ja Pika tänava nurgani on samuti valmis. See võimaldab Taara linnaosa eramud linna ühtse veeja kanalisatsioonisüsteemiga liita. Töid on alustatud Lubja, Savi, Silikaadi, Eterniidi, Pae, Kruusa ja Kivi tänavas. Peagi algavad tööd ka Jaama, Raba, Roopa, Jõhvika, Kalda, Kraavi, Muraka ja Aida tänavas.

Linnapea sõnul jätkuvad kaevetööd 2013. aasta lõpuni, siis lõpetab EL Eestile raha andmise. „Tuleval aastal esitame uue taotluse. Kui saame taas raha, on 2013. aasta lõpuks Võrus ühtne vee- ja kanalisatsioonisüsteem,” lisas Kõosaar.

15 PÄEVA ENIMLOETUD