Menu

Nädalavahetus piiril: Autojuhtidel puuduvad juhiload

Võrumaa Teataja

Juhtumid piiril  18. augustil veidi enne kella 17 ületas Pihkva järvel lõbusõitu teinud mootorpaat ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont Eestist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Saatse kordoni Värska teenistuse paadipatrull kontrollis piiri ületanud paati, milles oli kuus inimest. Mootorpaati juhtinud mehe tähelepanu suunati piirirežiimi rikkumisele ning seltskond suunati tagasi kaldale. Paati juhtinud 37-aastasele mehele määrati rahatrahv.

18. augusti õhtul viisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse töötajad koostöös tolliametnikega Põlva ja Võru maakonnas Eesti-Vene ajutise kontrolljoone läheduses läbi kontrollreidi avastamaks ning tõkestamaks ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse teel salasigarettide ja alkoholi toimetamist riiki. Samuti teostati reidi ajal kontrolli dokumendi kaasas kandmise kohustuse täitmise, võltsitud dokumentide ja teisele isikule kuuluvate dokumentide kasutamise üle ning teostati liiklusjärelvalvet, et tuvastada alkoholijoobes juhte, tagada liiklusohutust ja avalikku korda. Kokku kontrolliti 222 sõidukit ja 130 isikut. Ühest kontrollitud sõidukist avastati suurem kogus kahtlustäratanud alkoholilõhnalist vedelikku, selle isikuga tegeleb edasi Maksu- ja Tolliamet. Muid rikkumisi ühisreidil ei tuvastatud.

20. augusti hommikul teatas murelik 32-aastane mees Mustvee kordoni piirivalvuritele, et tema mootorpaat on talu lähistelt kaldalt kadunud. Asjaolude selgitamisel tuvastasid piirivalvurid, et korrektselt kinnitamata jäetud mootorpaat oli peremehe märkamata taluäärsest kaldast ise vaikselt minema triivinud ning jõudnud Venemaa Föderatsiooni. Järvel toimunud kohtumise käigus andsid piiritagused kolleegid nende vetesse triivinud omanikuta aluse tagasi ning meie piirivalvurid toimetasid selle Mehikoorma sadamasse. Paadi kadumisest teavitanud mehele koostati aga mootorpaadi lukustamata jätmise ning piirirežiimi eeskirja rikkumise eest rahatrahv. Piirivalvurid tuletavad piiriveekogul liikuvatele ning sealsetes sadamates oma aluseid hoidvatele paadiomanikele meelde, et kõik piiriveekogudel kasutatavad või nende veekogude kaldal hoitavad ujuvvahendid peavad olema registreeritud vastavas registris ja kandma registreerimisnumbrit. Seejuures ei tohi tähelepanuta jätta asjaolu, et piiriveekogude kaldal hoitavad veesõidukid peavad olema kinnitatud ja lukustatud.

20. augustil kella 11 ajal pidasid piirivalvurid Võrumaal Meremäe vallas kinni sõiduauto Honda. Masina ja selle juhi kontrollimisel tuvastasid piirvalvurid, et sõidukil puudub korraline tehnoülevaatus, lisaks sellele puudus auto roolis olnud mehel ka vastava kategooria juhiluba. Piirivalvuritele selgitas mees, et lootis seadusesilmadele vahele jäämata metsa seenele sõita. Piirivalvurid kõrvaldasid mehe juhtimiselt ning ta toimetati ühes masinaga lähedal elavate sugulaste juurde.

20. augustil kella 13 ajal kontrollisid piirivalvurid Võrumaal Meremäe vallas sõiduautot Volkswagen, mida juhtis 51-aastane naine. Dokumentide kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et masina roolis olnud naisel puudus vastava kategooria sõiduki juhtimisõigus. Ise põhjendas naine oma juhtimisõiguseta rooli asumist asjaoluga, et tal oli tarvis kiirelt üks erakorraline sõit teha. Piirivalvurid kõrvaldasid naise juhtimiselt, talle vormistati rikkumise eest väärteoprotokoll ning ta jäi tee äärde pargitud masinas ootama juhtimisõigusega appitõttajat.

20. augusti pealelõunal kella 14.20 paiku tõkestati Luhamaa maanteepiiripunktis riigist väljumine Venemaa numbrimärgiga sõiduautol Mercedes, mille juhil ei olnud piirivalvuritele esitada juhiluba. Piirivalvurid kõrvaldasid masina roolis olnud naise juhtimiselt ning talle määrati rahatrahv.  Küll aga selgus, et naisega kaasa sõitnud 32-aastasel mehel on olemas kehtiv juhtimisõigus ning piirivalvuritele ettenäitamiseks ka juhiluba. Seega asus masina rooli kaasreisija, kelle juhtimisel jätkati teekonda Venemaa Föderatsiooni.

20. augustil kella 17 ajal palus Mustvee kordoni piirivalvurite abi Lämmijärvel skuutriga hätta sattunud mees, kelle sõnutsi oli tema veesõiduki mootor lakanud töötamast. Piirivalvurid leidsid abivajaja Lämmijärvelt Räpina sadamast ligemale 2 kilomeetri kauguselt ajutise kontrolljoone poole triivimas. Lisaks abi palunud mehele oli skuutril teinegi kaassõitja. Veesõiduk ühes sellel sõitnud inimestega pukseeriti kaldale ning juhile tehti suuline hoiatus kaassõitja järvele registreerimata jätmise eest.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next