Menu

Operatiivsündmused 17.-20. november 2017

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

18. nov kell 9.46 teatati, et Põlvamaal Kanepi vallas Soodoma külas põleb elumaja, mille aknast paistab leeke ja on näha suitsu. Tulekahju avastas naaber. Pääste suitsusukeldujad tõid majast välja hukkunud 78 aastase naisterahva. Tulekahju tõenäoline tekkepõhjus oli rike elektrijuhtmetes. Suitsuandurit ruumidest ei leitud.

Päästjad juhivad tähelepanu, et naabrid ja lähedased saavad eakaid kodu tuleohutuse tagamisel aidata. Aidake neid suitsuanduri paigaldamisel, selle patarei vahetusel ning toetage elektrisüsteemi või kütteseadme remondil, küttseadmete puhastamisel, korstnapühkija tellimisel või muul ohutust kasvataval viisil. Ohutusalast nõu saate küsida või päästjate kodunõustamise tellida päästeala infotelefoni 1524 kaudu.

Tartumaa

17. novembril kella 17.04 ajal põles Tartus Mesika tn majaga kokkuehitatud kuur, kus hoiti muruniidukit ja ehitusmaterjale. Tuli levis osaliselt kuuriga ühenduses olevasse sauna ja garaaži. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks hoone katust. Põleng kustutati paari tunniga ning ära hoiti tule levik majja. Ohtu sattunud majast ei leidnud päästjad kahjuks suitsuandurit. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

18. novembril kella 16.24 süttis Tartu vallas Lombi külas Tõrvalille tn liha suitsetamisel suitsuahi. Elanik summutas tulekahju pulberkustutite ja aiakastmise voolikuga. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult.

Valgamaa

18. novembril kella 1.40 ajal põles Kambja alevikus Võru mnt plastmassist välikäimla. Päästjad kustutasid tulekahju. Käimla muutus tulekahju tagajärjel kasutamiskõlbmatuks.

19. novembril kella 19.34 ajal teatati, et Tõrvas Kalda tn põleb elumaja kõrvalhoone. Päästjad selgitasid, et süttinud oli abihoones oleva sauna leiliruum ning tuli levinud vahelaele ning katusele. Tulekahju kustutati ligi tunni ajaga. Tulekahju sai alguse läbi lae viidud saunaahju suitsutoru juurest. Põlengu täpne põhjus on selgitamisel.

Kella 20.56 ajal süttis Valgas Pärna pst elumaja rõdul tugitool, mille elanik enne päästjaid kustutas. Tulekahju kuumuse tõttu mõranes aken. Päästjate esialgsetel andmetel võis põlengu süüdata rõdu äärel põlenud küünal, mis tuulega tooli peale kukkus. Juhime tähelepanu, et küünal peab ohutuse tagamiseks alati olema pandud püsti kindlale mittepõlevast materjalist alusele ning seda ei tohi unustada järelevalveta põlema.

Lõuna-Eesti pommigrupp

18. novembril leidsid koeraga jalutavad inimesed Valgamaal Hummuli vallas Aitsra külas metsast käsigranaadi ja selle sütiku. Demineerijad leidsid samast kohast veel tankitõrjemiini ja kolm unitaarlasku. Leiud hävitati.
19. novembril leiti Tartumaal Tartu vallas Maramaa külas kaks käsigranaati F1. Mõlemad leiud hävitati leiukohal kuna nende olukord ei võimaldanud transportimist.

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED