Menu

Väikepoode hoiavad elus püsikliendid

22aastase riidekaupluse pidamise kogemusega Kaja Rosin (paremal) esitlemas Flamingo kaupluse püsikliendile Marele kevadist kleidivalikut. 	Foto: KADI ANNOM

KAUBANDUS • Rõivakaupluse Flamingo juhataja Kaja Rosin tähistab 10. mail ametisoleku 22. aastapäeva.

Aastatega on Kaja näinud erinevaid olukordi ja kliente. „Ega väga palju selle ajaga muutunud ole. Tegumoed küll muutuvad, aga teksa jääb ju ikka teksaks,” naljatleb Rosin. „Eks kliente ole vähemaks jäänud küll, sest pikkade tegevusaastate jooksul on ju püsikunded vanemaks jäänud ja on palju neid, kes enam poodi tulla ei jaksa. Rolli mängib ka asukoht, sest kauplus asub teisel korrusel, kuhu ronimine on võrdlemisi tülikas,” juurdleb Rosin. „Ma ei usu, et inimesed on ajaga vähem tarbima hakanud, pigem on muutunud viisid, kuidas seda tehakse. Kindlasti ostlevad noored näiteks rohkem internetis kui tavakauplustes, eks see annab tunda,” lisab Rosin.

Mäe tänaval asuvas Flamingo poes müüakse kaupu naistele ja meestele. Kohe kõrval asub Mäe ärikeskus, mis tulvil turulette riidekauba ning jalatsitega, peale selle leiab teisigi pisipoode. Näiteks A-pood tegeleb põhiliselt lasteriiete müügiga. Rahvakeeli ka Mäe turuna tuntud pisipoodide kogumik moodustab justkui kaupluste allee. Kaja Rosin arvab, et väikepoed ei kao kuskile, sest püsikliente õnneks jagub. „Ega võõras siia väga tule. Tulevad ju ainult need, kes kohta juba teavad või kellele on soovitatud. Loomulikult on uute kaupluste ja taaskasutuspoodide tekkimine Võru linnas konkurentsi veelgi tihendanud,” tõdeb Rosin. „Kuigi konkurents mõnevõrra rikastab äritegevust, siis minu arvates on Võru linnas ikkagi kauplusi liiga palju. Ega ilmaasjata öelda, et me oleme poodide pealinn, kus vaat et igale inimesele on oma pood,” lisab Rosin.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next