Menu

Naastrehvid lubatud 7. maini, 11. mai hommikul autokatused lumised ja miinuskraadid

20 aastat rehvivahetusega tegelenud Margus Koppelile (pildil) ei meenu nii hilist kevadet. Puigar teeb rehvitöid sõidu- ja veoautodele, kaubikutele, maasturitele, põllu- ja metsatöömasinatele. Puigar tegutseb alates 1994. aastast.  Foto: ANDREI JAVNAŠAN

KEVAD • Harukordne kevad, kui maanteeamet lubab naastrehvidega sõita kuni 7. maini. Võru Puigaris paarkümmend aastat rehvidega tegelenud Margus Koppel ei suuda meenutada, et millalgi nii kaua on lubatud naastrehve kasutada.

„Sel nädalal on veel mõned naastrehvivahetajad aja broneerinud,” ütles Margus Koppel.

Töökojas olnud Arvo Mölder meenutas, et selline kevad oli umbes 35 aastat tagasi.

„Olin siis 35aastane, kui väga jahe kevad oli. Nüüd olen 72aastane. Siis aga ei olnud eraldi suve- ja talverehve,” rääkis Arvo Mölder.

FOTO: ANDREI JAVNAŠAN Võrumaa Teataja

Esmaspäeval, 8. mail sadas kohati kerget lund. 9. mail oli Saaremaal maas mitu sentimeetrit lund. 11. mai hommikul olid miinuskraadid ja autode katused lumised.

Üleeile soovitas maanteeamet muutlike ilmaoludega sõita väga ettevaatlikult.

„Liiklejatel tuleb ohutuks liiklemiseks valida teeoludele vastav kiirus ning sõidustiil,” märkis maanteeameti hooldeosakonna juhataja Rainer Kuldmaa. „Kuna sõidukitel on valdavalt all suverehvid, tuleb enam arvestada kaasliiklejatega ja pidurdusteekonna pikenemisega.” Muutliku ilma tõttu võib teedel esineda libedust ja märga lund, mis muudab suverehvidega autosõidu äärmiselt ohtlikuks.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next