Menu

Autokoolid ootavad huvilisi mootorratta- ja mopeedijuhikursustele

Hommikustest külmakraadidest hoolimata käisid õppesõidud. Sõiduõpetaja Raul Kell (paremal) ja  õpilane Tauri Tamm. Esiplaanil Võrumaa autokooli A- ja A 2-kategooria õppesõidukid.  Foto: HELERI LAKUR

MOTOKOOL • Võrumaa Teataja uuris Valga-, Põlva- ja Võrumaa autokoolides pakutavatate A-, A1-, A2- ja AM-kategooria käimasolevate ja tulevaste kursuste kohta sel hooajal. Esimesed A- ja AM-kategooria koolitused algasid juba veebruaris ja märtsis.

Nii tava- kui ka e-õpe

Need, kes alles plaanivad kursustele minna, saavad A-, A1-, A2 ja AM-kategooria kursustele end registreerida juba sellest kuust. Grupi suurused algavad viiest-kuuest inimesest. Kui grupid ei täitu, saab teooria läbida ka elektroonilises õppevormis ehk e-õppes.

E-õpe on tavaõppega võrreldes õppijale mugavam ja kiirem.

„E-õppes saab kursuse läbida nii kiiresti, kui õpilane ise suudab,” märgib OÜ Tugev Partner teooria- ja sõiduõpetaja Raul Kell.

Kursuste hinnad piirkonniti erinevad

Õppetöö korraldamisel juhinduvad autokoolid riikliku õppekava määrustest, aga palju sõltub ka koolitaja enda soovist, kui suures mahus õppetöö toimub. Aga mitte vähem, kui seaduses tähendatud. „Näiteks kui AM-kategooria omandamiseks on kohustuslik läbida vähemalt 8 tundi teooriaõpet, siis meie pakume 12 tundi teooriaõpet,” selgitab Kell. „Kogemused näitavad, et kaheksast tunnist jääb õppurile väheseks,” põhjendab ta. Enamik autokoole lähtuvad hinna määramisel miinimumõppekava põhimõttest. Selleks, et ots otsaga kokku tulla, tuleb ka hinda alla lasta, sest õppureid on vähevõitu.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next