Menu

Algas Võru linna läbiva kergliiklustee ehitamine

Kopp sai maha. Võru linnamajanduse osakonna asetäitja Risto Aim (vasakul) jälgimas koos Asafaldigrupp OÜ meestega linna läbiva uue kergliiklustee esimesi ehitustöid. Foto: TOMI SALUVEER

TEE-EHITUS • OÜ Asfaldigrupp alustas neljapäeval Luha tänaval Võru linna läbiva jalg- ja jalgrattatee ehitamist kaevetöödega. Uus tee ühendab elamu- ja tööstuspiirkonnad ning seob ühtseks teedevõrguks kergliikluse Väimelast Kubija järveni, suur osa teest kulgeb vahetult Koreli oja kõrval.

Enam kui miljon eurot maksev kergliiklustee peaks valmima sügiseks. Võru linn sai 85 protsenti kergliiklustee ehitustööde maksumusest läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetusmeetme, ülejäänud kaetakse linna ja valla eelarvest.

„Algselt oli küll plaanis alustada ehitustöödega Pika tänava ristmikult, kuid töövõtjal tekkis viivitus raadatud võsa töömaalt äravedamisega,” lausus Võru linna avalike suhete spetsialist Marianne Mett. „Kuna töögraafik on tihe ja et aega mitte kaotada, alustati Koreli tänava ristmikult.”

Enam kui viiekilomeetrise kergliiklustee riigihanke võitsid OÜ Aigren ja OÜ Asfaldigrupp. Projekti esimese ja kolmanda osa ehitab Aigren ja teise osa Asfaldigrupp. Projekti esimese osa ehitustööde töövõtulepingu sõlmib Võru vallavalitsus ning teise ja kolmanda osa lepingu Võru linnavalitsus.

Võru linn ja selle satelliitpiirkonnad toimivad Võru linnapea Anti Allase sõnul juba praegu funktsionaalselt koos niinimetatud Võru piirkonnana, kergliiklustee eesmärk on seda sidusust veelgi suurendada.

„Palume liiklejatel pöörata Luha tänaval erilist tähelepanu liikluskorraldusvahenditele ning vabandame tekkida võivate ebamugavuste pärast,” lisas Marianne Mett.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next