Menu

Meie vabaduse vundamendiks on Meie oma lood

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK)

Sel nädalavahetusel kogunesid reservohvitserid Võrumaal, et Haanjas pidada selleaastane Talveseminar. Traditsioonilise seminari peateemaks oli Eesti piirivalve ja sisejulgeolek, mille raames tutvuti nii Piusa kordoni kui Võru politseihoonega.

Seminar avati laupäevahommikuse lipuheiskamisega, kus Kogu esimees kapten Andre Lilleleht meenutas möödunudaastasel Talveseminaril ettekandega esinenud Raul Rebase sõnu ning rõhutas meie oma lugude olulisust. Selle kinnituseks asetati mälestuspärg Võrust 1941-1952 küüditatute või Nõukogude Liidu vangilaagritesse deporteeritute mälestusmemoriaali jalamile.

FOTO: Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK)

Mälestusmärgi idee algatas 2014.a. Memento Võrumaa Ühenduse üldkoosolekul PPA Võru Politseijaoskonna piirkonnapolitseinik ja reservlipnik Elar Sarik. Mälestusmärgi loojateks on skulptor Jaak Soans ja arhitekt Karmo Tõra.

„Võõras võim mind kodust kaugele viis, kord tagasi tulla lootsin ma sealt siis“

Talveseminari üheks kulminatsiooniks oli Tsiatsungõlmaa lasketiirus toimunud EROK karikavõistluste esimene etepp, kus laskedistsipliiniks oli klassikaline 3x100m AK-4-st. Laskevõistlus oli ülimalt tasavägine ja kõrgetasemeline, kus pjedestaalile pääsemiseks oli vaja täita Kaitseliidu kütiklassi esiküti laskurnorm. Sellega said edukaimana hakkama 265 silmaga major Toomas Luman, teisena kapten Indrek Reismann (263) ja kolmandana major Kaj Willadsen (261). Paremustabelis allapoole jääjate hulgas oli hulganisti küti- kui ka laskurklasside normide täitjaid.

FOTO: Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK)

Õhtusel suusadistantsil selgitati välja ka rändava Talvekarika võitja. Suusarajal oli kiireim Jarno Salind, kes kerkis tänu vastupidavusele ja kiirusele Talvekarika arvestuses teiseks. Talvekarikat hoiab aga oma kodus mõlemas distsipliinis edukas olnud kapten Indrek Reismann. Parima välisvõistlejana tegi head sõitu soomlane Pekka Suominen, kes tõusis Talvekarika arvestuses väärikale viiendale kohale.

Maakonna moodsate politseihoonete, Piusa kordoni ja Võru politsei- ja päästehoone tutvustamisel tegi reservohvitseridele ettekande Lõuna prefektuuri prefekt politseimajor Vallo Koppel. Politseimajor tutvustas olukorda ja arenguid Ida- ja kagupiiril kui ka pilootprojekti Lõuna-Eesti politseitöö muudatustest. Piusa piirivalvekordoni tegevust tutvustas kordoni juht politseikolonelleitnant Valmar Hinno, pärast mida tutvustasid kiirreageerimisüksuse mehed oma varustust ja tehnikat. Võru politseihoonest ja töökorraldusest andis ülevaate politseimajor ja reservohvitser Anti Paap.

Talveseminar lõpetati lipu langetamisega pühapäeva hommikul.

15 PÄEVA ENIMLOETUD