Menu

Külad tahavad valda vahetada

Meremäe valla 26 küla (kaardil punasega) on andnud allkirju, et liituda Vastseliina vallaga. Lõpliku otsuse teeb valitsus, kes võib plaanitava Setumaa valla lõhkumisest keelduda.

HALDUSREFORM • Praeguses haldusreformi etapis on omavalitsuse volikogudel võimalik veel algatada kiireid haldusüksuse piiride muutmisi ehk külade üleandmist ühe omavalitsuse koosseisust teise. Selliste algatustega on praegu tegelenud Mikitamäe, Meremäe ja Antsla valla eestvedajad.

Mikitamäe vallas soovisid Räpina poole liikuda Võõpsu, Lüübnitsa, Audjasaare, Kahkva ja Usinitsa küla. Volikogu seda algatust eelmisel kolmapäeval toimunud istungil siiski ei toetanud. Minimaalse häälteenamusega 5:6 jäid peale setumeelsed volikogu liikmed.

Vastupidi Mikitamäele läks Meremäe valla volikogus samasugune algatus läbi, sama napi häälteenamusega 6:5 hääletas volikogu selle poolt, et teha Vastseliinale ettepanek alustada läbirääkimisi piiride muutmiseks 26 Meremäe valla küla arvamiseks Vastseliina valla kooseisu.

Liitumine Rõuge vallaga oli teemaks ka Tsooru kandi kaheksas külas. Antsla valla kaguosas asuv ligi 600 elanikuga Tsooru kant kuulus varem Rõuge kihelkonna alla. Roosiku külavanema
Aivo Alevi sõnul oli see mõte küll oktoobris üleval, aga ei leidnud siis elanike toetust, praegu pole teema enam aktuaalne.

Kommentaarid   

0 #1 mõtleja 2017-02-28 13:18
Sellisel kujul Võrumaal lõppev haldusreform on ebaõnnestumine. Põhisüüdlane selles on maavanem. Kui mehel südant veel on siis mõistust mitte. Mõistus ehk ka on aga parteiline. Võru linn atollina valla pantvangis oleks pidanud olema see mida reform oleks pidanud lõhkuma. Sellisel kujul maakond ei ääremaasta ainult mõnda valda(Misso keskus on Värskas) vaid maakonda! Võru valla ametnike ja volikogu mugav" taburetihoidmin e " on kahetsusväärne!
Ei ole ühtegi majanduslikku(a inut see) hooba mis soosiks amööbvalda tugevamaga ühinema. Kus on muusikakool, spordikool, Nöörimaa tugikeskus, kultuurimaja Kannel, jne.
Suuresti maksab selle eest Võru linna maksumaksja.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #2 spiro agnew 2017-03-01 00:25
mõtleja kirjutas:
Sellisel kujul Võrumaal lõppev haldusreform on ebaõnnestumine. Põhisüüdlane selles on maavanem. Kui mehel südant veel on siis mõistust mitte. Mõistus ehk ka on aga parteiline. Võru linn atollina valla pantvangis oleks pidanud olema see mida reform oleks pidanud lõhkuma. Sellisel kujul maakond ei ääremaasta ainult mõnda valda(Misso keskus on Värskas) vaid maakonda! Võru valla ametnike ja volikogu mugav" taburetihoidmine " on kahetsusväärne!
Ei ole ühtegi majanduslikku(ainut see) hooba mis soosiks amööbvalda tugevamaga ühinema. Kus on muusikakool, spordikool, Nöörimaa tugikeskus, kultuurimaja Kannel, jne.
Suuresti maksab selle eest Võru linna maksumaksja.

ära plära ja esimene kivi viska rõugesse ja sealt hakka arutama. kõivul on ükskõik , mis nad siin teevad ... halvemal juhul läheb tarbijate ühistut juhtima ja polegi teemat.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 mõtleja 2017-03-01 09:02
Ma ei olnud siin kive viskamas ja plärast ka asi kaugel. Tahad Rõuget loopida siis loobi aga ära praali!
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 Mõtleja, aga uus 2017-03-01 15:51
Keegi röövis minu hüüdnime. Aga olgu. Ära ikka pilli lõhki aja. Võru vald, Sõmerpalu vald ja Lasva vald on tunduvalt ettevõtte sõbralikumad kui Võru linn. Sellel lihtsal põhjusel polegi tahetud kogu maakonda moodustavat valda tahetud.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 vale mõtleja 2017-03-02 09:02
Milles see kolme valla suur ettevõttesõrali kkus välja paistab? Töötajad linnast, lapsed koolis linnas jne. Elu ikka nii lihtne ka ei ole!
Arendage aga ettevõtlust edasi, mis enesestki on tervitatav.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #6 Naerma ajab 2017-03-11 07:23
Meremäe vallas on 26 küla saanud volikogult heakskiidu mitte ühineda setovallaga, vaid Vastseliina aja Orava vallaga. Vastseliina ja Orava vald ei suuda otsustada, kas võtta vastu või ei. No tule taevas appi, milline uhke ja valiv pruut või peig. Kas see, et keegi ei ole Kooseriga nõus ühise lauataha istuma, saab nüüd niipaljudele saatuslikuks. Nüüd saavad ise ka tunda seda tunnet, kui keegi neid ei taha.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD