Menu

Jüri Ratas: ühtse Setomaa valla sündimine on praegu väga tõenäoline

Peaminister Jüri Ratas saabumas Seto ateljee-galeriisse Hal’as Kunn. Vasakult Võrumaa keskerakondlaste juht Anneli Ott, galerii peremees Evar Riitsaar ja perenaine Ülle Kauksi, peaminister Jüri Ratas, riigihalduse ministri nõunik Ülo Tulik ja riigihalduse minister Mihhail Korb.	Foto: TOMI SALUVEER

HALDUSREFORM • PILDIGALERII Peaminister Jüri Ratas ja riigihalduse minister Mihhail Korb külastasid reedel Obinitsat ja Meremäed. Ratas kinnitas Võrumaa Teatajale, et ühtse Setomaa valla loomine on praegu väga tõenäoline, valitsus plaanib selles osas lõplikult otsuse teha 15. juuniks.

„Mulle tundub täna, et Setomaa valla tekkel on väga suur potentsiaal, see võimalus on väga tugevalt olemas,” lausus Ratas kokkusaamisel Setomaal paiknevate valdade juhtide, külavanemate, vanematekogu ja nulkade juhtidega. Külaskäigu fookusteemaks oligi tema sõnul Setomaa valla moodustamine.

Ratase sõnul võtab valitsus Setomaa valla teemal tõsiselt lauale kõik 15. veebruarist kuni 15. maini tehtud ettepanekud ja argumendid, seaduse järgi on valitsusel seejärel otsustamiseks aega kaks kuud. „Plaanime siiski otsusele jõuda ühe kuuga – enne jaanipäeva,” lisas ta.

Kas nüüd või mitte kunagi

Kui praegune valitsus ametisse asus, oli Ratase sõnul selge, et haldusreformiga minnakse edasi, omavalitsuste rahastust tõstetakse ja neile antakse ülesandeid juurde. „Juba esimesest tunnist hakati ka küsima: mis saab Setomaa vallast?” lisas Ratas, kelle sõnul ei alatähtsustata seda teemat praegugi.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next