Menu

Mida meeles pidada suvise automatka kavandamisel?

Aktiivne vaba aja veetmine on viimastel aastatel äärmiselt populaarseks muutunud. Paljud korraldavad väljasõite mere äärde, suunduvad matkama või ratastega sõitma või võtavad ette põneva kajakisõidu. Meie suvi on aga ääretult lühike, mistõttu tuleks viimast võtta igast vähegi päikeselisest päevast ning seetõttu tuleks ka väljasõit planeerida hoolikalt ja läbimõeldult. Olenemata, kas plaanite reisi lähemale või kaugemale, on oluline pöörata tähelepanu autos olemasolevale ning vajadusel valida endale kõik puuduolev autokaupade hulgast.

Kõige olulisem – turvalisus

Enda ja oma lähedaste eest tuleb loomulikult hoolt kanda igapäevaselt, kuid loodusesse reisides on vaja ennast varustada täiendavate turvaesemetega. Kõige olulisem on füüsiline turvalisus. Lastega reisides on tähtsaim kahtlemata turvatool. Turvatool peaks olema võimalikult mugav, sest pika reisi jooksul muutuvad lapsed rahutuks, ent mõnusas toolis liiklemine muudab autosõidu nende jaoks tunduvalt mõnusamaks. Kuna suvel on tihti palavus kimbutamas ja autos üsna umbne, siis võiks regulaarselt peatusi teha, end veidi sirutada, looduses jalutada ja värsket õhku hingata. Väga mõnusaks kaaslaseks on kindlasti ka autokülmik. Seal püsivad toit ja joogid mõnusalt jahedad. Kindlasti tasub külmikusse varuda suurel hulgal vett, sest dehüdratsioon võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme. Enne reisi tuleks kindlasti üle kontrollida ka auto tehniline olukord ning veenduda, et sõiduk on ohutu ja pikaks reisiks sobilik.

Kindlasti ei tasuks reisile kaasa võtta kiiresti riknevaid tooteid, sest kui automootor on välja lülitatud, kaob autokülmikus vool ning sooja õhu mõjul muutuvad taolised toidud kiiresti riknenuks ning võivad põhjustada toidumürgitust.

Mugavaks reisimiseks

Peamisi suviseid tujurikkujaid, sääsehammustusi ja päikesepõletust, on lihtne vältida. Päikesepõletust saab ära hoida korraliku päikesekaitsekreemiga, peavarju ja katvate riietega ning lisaks võiks püüda päikese käes korraga viibida lühemat aega. Ka põletusjärgne kreem võiks olla iga reisiselli hügieenikotis.

Tüütute putukate eest kaitsmine on juba veidi keerulisem ülesanne. Siiski on ka nende vastu tõhusaid vahendeid. Erinevad putukatõrjespreid aitavad eemal hoida nii sääsed kui puugid. Magades telgis, tuleks kindlasti varustada ennast võrkudega, et putukad ka avatud telgiuksest sisse ei saaks lennata.

Värskes õhus toidu valmistamine suisa kohustuslik

Väljasõitude ajal grillimine ja igasugune toidu valmistamine on enamike perede jaoks täiesti loomulik osa. Selleks tasuks endale muretseda kompaktne grill või välipliit (olenevalt, millist toitu soovid valmistada). Loomulikult pakuvad erinevad e-poed, nende hulgas ka Kaup24.ee, ühekordseid grille, mis on võimalik soetada vaid paari euroga, kuid kui oled sage reisija, siis tasub üks korralik grill ennast kuhjaga ära. Sest roostevabast terasest grilli on võimalik soetada vaid mõnekümne euroga. Lisaks on selliseid grille mugav transportida ning kasutada. Kindlasti tasub kaasa osta ka ühekordseid papist nõusid, mida on hiljem mugav lõkkes ära põletada.

Mõtle majutusele

Kui plaanid reisi pikemalt kui üheks ööks, siis tasub vaadata, millise hinnaklassiga hostelid sinu reisiteekonnale jäävad. Loomulikult eelistavad paljud telkida ka nädalastel väljasõitudel. Kuid alati ei pruugi ilm meid soosida, lisaks on mõnus kasvõi ööks või kaheks ennast päris voodisse magama sättida ning mõnusalt duši all värskendada. Kui soovid aga tingimata telkida, siis tasub soetada kvaliteetne telk ning mõnusalt soe ja mugav magamiskott. Magamiskoti valimisel tuleks arvestada mitme aspektiga – endale sobiva suurusega, temperatuuriga, mille jaoks kott on kohandatud ning kui plaanid reisida varakevadel või hilissügisel, mil ilmad juba jahedad ja heitlikud, siis tasub endale soetada magamiskott, mis just madalamateks temperatuurideks kohandatud.

Kvaliteetse telgi valimine ei ole kuigi keeruline. Siiski ei paku iga telk piisavalt varju ja kaitset vihmasaju korral. Seetõttu võiks endale valida kahekihilise telgi ning lisanduvalt võiks juures olla ka tootjapoolne veekindlusgarantii. Selleks, et küljealune mõnusalt pehme oleks, võiks endale muretseda ka kerged ja mugavad matid. Lisaks hoiavad matid sooja ka külma maapinna korral. Kindlasti ei tasuks ööbimisesemete pealt kokku hoida ning valida tuleks kvaliteetsed ja vastupidavad tooted.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next