Menu

Mida näeb väliantenniga Lõuna-Eestis Läti piiri lähistel?

TELEVISIOON ❯ Seise aastat tagasi suvel, 1. juulil 2010 kell 5 varahommikul lõppes Eestis analoogtelevisiooni ajajärk ja algas digiajastu. Kõik Eesti telesaatjad lõpetasid analoogtelevisiooni edastamise ning teleprogramme nägi sest ajast peale tavaantenni kaudu ainult digitaalsena. Selleks ajaks pidid kõik need, kes nägid vaid kolme Eesti telekanalit, soetama endale digiboksi või soovi korral uue digiteleri. Tingimata tuli eelistada Eesti Digilevi märgiga seadmeid, sest nende sobivust siinse digilevi võrguga oli põhjalikult kontrollitud.

Tasuta Eesti telekanalite (ETV, Kanal 2, TV3, ETV2, Kanal 11) digitaalseks vastuvõtuks ei olnud vaja liituda ühegi teenusepakkujaga. Kanal 11 kadus teatavasti levist üpris kiiresti.

Nüüd, 1. augustil kadusid vabalevist Kanal 2 ja TV3. Nende jaoks ei olnud ligemale 100 000 vaatajat probleem. Need 100 000 inimest võis sööta tasulistele teenusepakkujatele, kes siis osa saadud rahast sujuvalt kanalitele kannavad!? 100 000 inimest, peamiselt maainimest on nagu peenraha. Kõige odavamad paketid maksavad umbes seitse eurot kuus. Kui korrutada 100 000 seitsmega, saame iga kuu 700 000 eurot, aastas 8,4 miljonit eurot. Ei ole ju tegelikult peenraha?

Sellel vabalevist lahkumisel on ka oma õpetlik pool. Inimesed ütlesid otse välja, et ega nad neid lahkuvaid kanaleid väga vaadanudki. Paljude vastuste seast koorus välja, et kuulatakse rohkem Vikerraadiot ning kui need kanalid mõnda fi lmi näitavadki, algavad need nii hilja, et hiljemalt teise reklaamipausi ajal tuleb uni peale.

Aeg õppida läti keelt!?

Kui ETVst polnud midagi vaadata, vaatasid põhjaeestlased Soome televisiooni ja õppisid ära soome keele. Lõuna-Eestis on praegu sama seis. Vabalevis näeb Valgjärvele suunatud antenniga nelja Tallinnast tulevat programmi (neist üks, ETV+, on venekeelne) ja viit lätikeelset telepilti. Tallinna TV võidab kindlasti vaatajaid juurde.

Kui sättida teine antenn Pihkva poole, siis lisanduvad ka venekeelsed vabalevikanalid. Lätist ei saa mitte ainult odavaid kaupu, vaid ka tasuta mitmekesiseid teleprogramme. Õppigem läti keelt!

Mida näeb alates 1. augustist väliantenniga Lõuna-Eestis Läti piiri lähistel?

ETV
ETV 2
Tallinna TV
ETV + (vene keeles)
LTV 1
LTV 7
Re:TV
RigaTV 24
SportaCentrs TV
France 24 (prantsuse keeles)

Allikas: VT

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next