Menu

Riigi hoolivaim küla – Järvere

Järvere külaseltsi ja juhatuse liikmed üleeile keskpäeval seltsimajas koos Maapäevalt saadud autasudega. Tõnu Vaask (vasakult), Maret Jaakson, Valli Lukin, Kaie Tammik ja Jüri Lukin. Foto: VÕRUMAA TEATADA

KUNI KÜLA ELAB … ❯ 4. augusti õhtul selgus Eesti külade Maapäeval aasta küla 2017 – Läsna-Loobu küla Lääne-Virumaal, mis sai ka eriauhinna kui loovalt lustlik küla. Eriauhinna – hooliv küla – saajaks oli Järvere küla Võrumaal. Põlva Himmaste küla tunnustati näiteks kui noortesõbralikumat küla.

Fotofiniš

Aasta küla žürii esimees ütles Londoni MM lainel, et aasta küla selgus lausa fotofi niši vahendusel ja andis kõigile 14 konkursil osalenud külale koosoleku juhatamise kella küla nimega.

Järveres ringi vaadates hakkab igal sammul silma midagi sellist, kus tunda hoolitsevat kätt. Bussipeatuses on uue katusega bussiootemaja, sees istepingid, laual linik ja tuhatoos, nurgas prügikast. Mullu käisid siin veetrassitööd, kuid kõik on korrastatud. Külaseltsil on oma plaaž Vagula rannas, oma puhkeplats lipuväljakuga, oma lauatennisevõistluste traditsioon.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next