Menu

Hulkuvate loomade varjupaika toimetamisel uus kord

„Koerad on sotsiaalsed loomad – neil on vaja olla inimeste kõrval, et hakkama saada,” rääkis Võru varjupaiga juht Merike Torm.  Võru varjupaiga elutingimused on loomadele kohased. Foto: GREGOR SALUVEER

MUUDATUSED ❯ Sügise lähenedes on taas päevakajaline koduloomade hülgamise teema – inimesed naasevad maalt linna ja mitmed loomad jäävad saatuse hoolde. Tänavu muutus ka hulkuvate loomade püüdmise ja varjupaika toimetamise kord, mis on varjupaiga juhi Merike Tormi sõnul nõudnud harjumist.

Fotoo: GREGOR SALUVEER

Loomade varjupaiga teenuse saamiseks viidi läbi ühishange, milles osalesid Haanja, Mõniste, Lasva, Rõuge, Sõmerpalu, Urvaste, Varstu, Vastseliina ja Võru vald ning Antsla ja Võru linn. Hanke võitis Varjupaikade MTÜ, kellega sõlmiti leping kolmeks aastaks. Alates aasta algusest kehtib uus kord.

Võru varjupaiga elutingimused on loomadele kohased. Fotod: GREGOR SALUVEER

Võru linnavalitsus, samuti nagu teisedki ühishankes osalenud omavalitsused, on sõlminud lepingu varjupaiga teenuse kasutamiseks, otseseks kohustuseks ongi lepingu täitmise järelevalve. Ühishanke tingimuste kohaselt peaks olema võimalik vastu võtta 32 looma kuus.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next