Menu

.

SPORT

Teisipäevane otsustav mäng tõi Võru  spordikeskusesse 850 pealtvaatajat.  Fotod: HELIN POTTER

Teisipäevane otsustav mäng tõi Võru  spordikeskusesse 850 pealtvaatajat.  Fotod: Helin Potter

Eesti meeste võrkpalli meistrivõistluste poolfinaalis teisipäeva õhtul Tartu Bigbankist viiendas geimis jagu saanud Võru Barrus pääses esmakordselt Eesti meistrivõistluste finaali.

Võru Barrus Võrkpalliklubi alistas Tartu Bigbanki 3:2. Võru kaotas esimese geimi 21:25, võitis teise 25:21 ja kolmanda 25:15, kaotas neljanda 19:25, kuid võitis otsustava viienda geimi 15:12.

Renato Santos tõi Võrule 28 punkti, kogu mängu väga stabiilselt esinenud Kristo Kollo panustas 20 punktiga  ja Robin Kahu lisas 12 silma.

Tartu meeskonna parim oli rünnakul Timo Lõhmus 21 punktiga, 16 punkti tõi Daniel Matheney ja 14 Tamur Viidalepp.

Võru klubi jaoks on see ajaloos esmakordne Eesti meistriliigas finaali pääseda. Sel reedel kell 19 TalTechi spordihoones algavas finaalseerias ootab Võru Barrust finaalis ees tiitlikaitsja Selver/TalTech.

Barrus Võru VK meeskonna peatree neriks sai 2022. aasta kevadel Oliver  Lüütsepp (pildil esiplaanil).  Fotod: Helin Potter

Vabu kohti ei ole! FOTOD: Kalev Annom

Pühapäeval oli Võru spordikeskus võrkpallisõpradest tulvil. Barrus Võru võrkpalliklubi fännid olid kohal koguni kümne trummiga, kuid kahjuks jäi Võru Jekabpilsile alla 2:3 ja langes konkurentsist välja, kuigi kaks esimest geimi võrulased võitsid. Barruse olukord oli raske, kuna nende kaks võtmemängijat, nurgamehed Kristo Kollo ja Rasmus Meius, on kimpus vigastusega. Samamoodi on praegu väljas kolmas nurgaründaja Devin Põlluste. Kibe kaotus!

Vanaisa Aivar Kaitsil aitab trumme lüüa viieaastane Alicia.

Võrule tõid enim punkte Renato Oliveira (23), Tarvo Täht (14), Robin Kahu (13) ja vigastuse kiuste mänginud Kristo Kollo (13).

Finaalturniir on 1. ja 2. märtsil TalTechi spordihoones.

Arvo Täht, Gerli Täht ja kaheaastane Mirtel. Fotod: KALEV ANNOM

Kümme trummi

Võru fännid olid kohal kümne trummi ja hulga pasunatega. Kõige suuremat trummi lööv Aivar Kaits sõnas, et vähemaga ei saa, sest lätlasi pidi kohal olema sadakond!?

Mängu jälgisid ka Tarvo Tähe vanemad Gerli ja Arvo Täht koos kaheaastase Mirteliga. Arvo Tähe sõnul käib ta mänge jälgimas nii palju, kui vähegi saab. „Tarvo tänase mänguga olen rahul! Mis siis, et võitu ei tulnud.”