Menu

Põlvamaal teelt välja sõitnud autos said viga ema ja kaks väikelast

Võrumaa Teataja

Põlvamaal juhtus teisipäeva hommikul raske liiklusõnnetus, milles teelt välja sõitnud autos said viga roolis olnud naine ja kaks väikelast.

Esialgsetel andmetel kaldus 22-aastase naise juhitud sõiduauto Volkswagen Passat Põlva vallas Rosma külas Ringtee 5. kilomeetril paremale poole teelt välja ning põrkas otse vastu betoonist teetruupi. Kokkupõrke tagajärjel paiskus sõiduauto maanteekraavist kõrvalteele ning maandus ratastele, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja.

Õnnetuses said viga kõik kolm autos viibinud inimest. Juhi kõrvaistmel turvatoolis olnud ning peagi kolmeseks saava tüdruku viisid meedikud Põlva haiglasse. Juhi taga turvatoolis olnud aastavanune üliraskes seisus poiss ning autoroolis olnud naine viidi TÜ Kliinikumi.

Teade õnnetusest laekus häirekeskusele hommikul mõned minutid enne kella üheksat.

Sündmuskohal töötanud politseinike sõnul oli autoroolis olnud naine kaine, tal oli esmane juhtimisõigus ning kõik autos viibinud kasutasid turvavarustust. Sõiduki lähemal vaatusel tuvastasid korrakaitsjad, et selle esimene parempoolne rehv oli ülemäära kulunud.

Kagu politseijaoskonna vanemkomissar Toomas Lihtmaa paneb autojuhtidele südamele, et liikluses võib osaleda üksnes tehniliselt korras sõiduvahendiga.

„Seejuures on oluline, et ka auto rehvid vastaksid nõuetele ning et need ei oleks ülemäära vanad. Samuti ei tohi juht alahinnata valvsust, turvavarustuse kasutamist ning puhanud pead,“ lisas Lihtmaa.

Õnnetuse üksikasjade uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust, mida juhib Lõuna Ringkonnaprokuratuur.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next