Menu

Võru linna skatepargiprojekt sai rahastuse

EAS otsustas toetada Võru linna uue skatepargirajamist Regionaalsete investeeringutoetuste programmist 57 341,27 euroga.

Võru noorte aktiivse kaasarääkimise, nende soovide ja näpunäidete järgi kavandatud uus betoonist skatepark koos juurdepääsuteedega on plaanis rajada Vee tänavale, praeguse pargi kõrval asuvale umbes 1435 m2 suurusele alale. „Asukoha valikul lähtusime 2008. aastal koostatud rannaala ideekonkursist, kus vastavale alale on ette nähtud laste ja täiskasvanute tervisliku tegevuse paik,” rääkis Võru linnapea Anti Allas.

Linnapea sõnul on skatepargi rajamise ettevalmistav protsess on olnud hea näide sellest, kuidas noored oma soovide elluviimises on aktiivselt kaasa löönud ja mõelnud. „Nad on andnud väga asjalikku nõu pargi projekteerimisel ning minu poolt suur kummardus nendele aktiivsetel poistele,“ lisas Allas.

Uus betoonpark tuleb mitmekülgne, mis arvestab erinevate vanusegruppide ja harrastajate (rula, tõukeratas, bmx) huve. Rajatav park saab olema nii maakonnas kui ka kogu Eestis ainulaadne kuna parki rajatakse bowl-element (kauss/bassein) koos korraliku drenaažiga. Pargi kujundus on lahendatud ringliiklusega, mis võimaldab rohkema arvu noortel korraga rajal olla. Lisaks on ala kujundatud nii, et rajal saab ka võistlusi läbi viia.

Hetkel on hange ettevalmistamisel ja kui kõik läheb plaanide kohaselt, siis algavad ehitustööd juunis ning lõppevad septembris.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next